Dnes vyšlo 15 článků

Amazon dostal po dvou letech povolení testovat doručovací drony

Amazon dostal po dvou letech povolení testovat doručovací drony

Americká federální letecká správa vydala prohlášení, ve kterém umožňuje Amazonu testovat doručovací drony. Na toto povolení čekal Amazon od října roku 2013.

V říjnu 2013 představil letecké drony, které mají sloužit k okamžité přepravě zboží k zákazníkovi. V roce 2013 ale Amazon nedostal povolení od FAA (Federální letecká správa) k testování těchto dronů. Vývoj dronů se tedy přesunul do pozadí na univerzitu Cambridge.

Povolení se ale neobešlo bez přísných pravidel. Amazon tak může létat pouze ve dne, drony nesmí překonat výšku 122 metrů, operátor musí mít pilotní a zdravotní osvědčení a co je nejpozoruhodnější – dron se nesmí pilotovi ztratit z dohledu. 

11184449746_f334b632c6_z

Amazon také musí odevzdávat měsíční zprávy o letu dronů a stavu pilotů.

I když se vývoj dronů může nyní rozjet naplno i v Americe, vše je teprve v plenkách. Může trvat až několik let než Amazon zdokonalili technologii dronů do použitelného stádia a hlavně než vláda povolí masové používání této doručovací metody.

 Zdroj: techcrunch.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru