Dnes vyšlo 15 článků

Amazon chce koupit prodejny RadioShack

Amazon chce koupit prodejny RadioShack

Amazon údajně uvažuje o koupi RadioShack – amerického prodejce elektroniky. Zajímají ho především maloobchodní prodejny, kterých má RadioShack přes čtyři tisíce. Tahle společnost, která dříve vystupovala pod jménem Tandy, má pobočky ve Spojených státech, ale také v Evropě, Jižní Americe a Africe. Takže téměř po celém světě.

Podle zpráv Bloomberg usiluje Amazon o odkoupení aspoň nějakých obchodů. Chtěl by v nich prodávat vlastní výrobky – Kindle čtečky a tablety nebo třeba chytrý telefon Fire, který se stal propadákem. Je dost možné, že se mu to povede, protože společnost RadioShack je na pokraji bankrotu a prý už uvažovala o tom, že některé své obchody prodá mobilnímu operátorovi Sprint. Tak proč ne Amazonu?

Amazon stále prodává prakticky jenom online. Jeho konkurenti (například Apple) však mají i kamenné obchody, a tak se není čemu divit, že si společnost zřejmě pohrává s myšlenkou fyzické přítomnosti v nákupních centrech. Koncem loňského roku se diskutovalo o tom, že by snad Amazon měl otevřít svou prodejnu v New Yorku, ale nikdy k tomu nedošlo.

Fotografie: Flickr – Nicholas Eckhart

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru