Dnes vyšlo 15 článků

Alza zlevnila Opilé banány

Alza zlevnila Opilé banány

Alze se občas povede pěkný kousek. Před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, jak omylem nabízela iPhone 6 za 799 korun. Teď se jí zase daří reagovat na aktuální události. Se slevou totiž nabízí knihu Opilé banány.

Jistě jste zaznamenali kauzu, o které se v posledních dnech mluví všude. V Lidlu na pražské Zbraslavi obdrželi zásilku banánů, která obsahovala sto kilo kokainu. Doputovala k nám z Kolumbie a obsažený kokain by mohl mít hodnotu až miliardu korun. Jelikož byl nález zachycen už ve skladu, na pulty se samozřejmě nic nedostalo. Banány se ale přesto kupovaly.

autenticka_citace_ze_zbarsl_lidlu

Vlastně se nejedná o nic až tak zvláštního. Kokain se často přidává k ovoci, které se rychle kazí, protože zásilky s tímto ovocem se rychleji dopraví na místo. Navíc po světě putovalo víc kolumbijských zásilek, protože 80 kilo kokainu v banánech přišlo také do Paříže.

Nejperfektněji na situaci zareagovala Alza.  Není pochyb o tom, že e-kniha Petra Šabacha Opilé banány se teď určitě bude prodávat ještě lépe. Obzvlášť když je o více než polovinu levnější. Ale prý je to jen tak a nemáte za tím vůbec nic hledat.

opile_banany

Sice to není příběh o zbraslavském Lidlu, ale vypráví o třech šestnáctiletých kamarádech, kteří se snaží dospět v osmdesátých letech. A opilé banány tam hrají dost důležitou roli.

„Já nevím…“ opakoval stále, „já nevím, dejte mi třeba támhleto…“ a máchl rukou směrem k broušeným miskám plným banánů. A protože mu to moc chutnalo, dal si to ještě jednou a pak ještě několikrát a nakonec se v tý cukrárně sesul přímo pod stolek s mramorovou deskou a zůstal tam ležet až do příjezdu policie, který vyděšená kremrole hlásila, že „pán měl desetkrát opilé banány, ačkoli ona mu doporučovala čerstvé kaliforňany a také doboše“.

Fotka: Flickr – Charles Roffey

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru