Tisková zpráva: Altron spustil vlastní 100TB cloudovou službu aCloud Backup

Altron spustil vlastní 100TB cloudovou službu aCloud Backup

Firma Altron, nabízející služby v oblasti infrastruktury datových center, převedla svůj pilotní provoz aCloud Backup služby do plného komerčního provozu. Služba je určena k zálohování firemních dat a celých virtuálních serverů ve vyhrazené infrastruktuře Altronu.

Podle Gartneru, americké výzkumné a poradenské společnosti v oblasti IS/ICT technologií, se do roku 2020 přesune více než bilion dolarů výdajů na IT do cloudu. Trh pro cloudové služby tak představuje významné procento celkových výdajů na IT. Kritická firemní data dnes představují významnou hodnotu, o kterou je potřeba pečovat zajištěním jejich vysoké dostupnosti a bezpečnosti kdykoliv a kdekoliv.

Prostřednictvím nové služby aCloud Backup, postavené na technologii Veeam Cloud Connect, tak společnost Altron dává firmám možnost efektivně zálohovat velké objemy dat mimo svou infrastrukturu a zpětně se k nim dostat pomocí šifrovaného spojení. Data se nacházejí v chráněném prostoru datového centra Altron a přístup k nim má pouze zákazník.

Úložný prostor aCloudu je až 100 TB s cenou začínající na 743 Kč měsíčně.

Ilustrace - aCloud Backup

„Bezpečně zálohovaná data představují důležitý základ pro každé podnikání. Proto jsme na naší platformě spustili novou službu Altron aCloud Backup, která snadno a bez investic do hardware zajistí ochranu dat pro případ jejich poškození nebo ztráty,“ uvedl Robert Urbaník, Head of Security ve společnosti Altron.

Pro provoz služby Altron aCloud Backup se využívá technologie Veeam Cloud Backup a Veeam Backup & Replication s dostupností 99,9 % a zastřešení dohledovým centrem Altron. Dostupná je standardně v kapacitě do 1 do 100 TB nebo individuálně s možností zvolit si počet zálohovaných serverů podle potřeby každého zákazníka.

O skupině Altron

Společnost Altron působí na českém trhu od roku 1991. Původní portfolio zaměřené na prodej a servis záložních zdrojů a výstavbu datových center bylo v průběhu doby postupně rozšiřováno spolu s expanzí společnosti na další evropské i mimoevropské trhy a v současnosti má společnost ucelenou nabídku služeb a řešení v oblasti infrastruktury datových center včetně mobilních DC, mikrodatových center, konzultačních služeb a komplexní správy datových center. Díky více než 2 000 instalacím datových center s rozlohou přes 1 000 000 m2 ve dvaceti zemích světa a profesionálnímu týmu 250 kvalifikovaných a plně certifikovaných profesionálů je Altron spolehlivým partnerem firemních zákazníků od telekomunikací, přes výrobu a služby až po instituce veřejné správy.

Altron také poskytuje zákazníkům profesionální ICT řešení a služby, jako jsou systémová integrace, cloudová řešení, firemní mobilita, vývoj aplikací na zakázku, implementace a provoz podnikového softwaru a byznys aplikací včetně moderních řešení z oblasti internetu věcí, infrastruktury pro chytrá města a zpracování velkých objemů dat.

Altron je rovněž aktivní v rámci společenské odpovědnosti a je držitelem řady standardů a certifikací, jako je ISO 14001:2004, ISO 20000: 2005, ISO 27001:2005, ISO 18001:2007 a ISO 9001:2008. Společnost je členem organizací U. S. Green Building Council a disponuje odborníky s mezinárodními certifikacemi, jako jsou Uptime Institute Accredited Tier Designer a Specialist.

 

Zdroje: altron.net

Komentáře

Nahoru