Dnes vyšlo 15 článků

Alternativa Bluetooth: Přenos dat přes magnetické pole lidského těla

Vědecký tým na kalifornské univerzitě v San Diegu vynalezl prototyp bezdrátového přenosu dat. Mohl by představovat náhradu dosavadní technologie Bluetooth pro sdílení dat na krátkou vzdálenost.

Mezinárodní konference 37th Annual International Conference of the IEEE Engineering in Medicine and Biology Society se konala v Miláně dne 26. srpna 2015. A právě zde tým vědců představil nový systém k přenášení dat, který využívá magnetické pole lidského těla. V porovnání s technologií Bluetooth se tento vynález pyšní několika výhodami.

20971163721_3e8d85f04c_k

Jiwoong Park, student Ph.D. na univerzitě UCSD

Výhody nového prototypu bezdrátového přenosu dat

Nová metoda přináší výraznou úsporu energie pro mobilní zařízení, neboť prostředkem pro přenos magnetické energie mezi jednotlivými přístroji slouží lidské tělo. Data putují biologickými tkáněmi, čímž se spotřebuje menší energie. Kdežto Bluetooth využívá elektromagnetické záření, které vynaloží až deset milionkrát více energie. Dosah je však menší.

Alternativa Bluetooth by mohla mít významný vliv na další vývoj nových přenosných elektronických zařízení, která by mohla nabídnout nižší spotřebu energie.

20341124634_1a2045358b_k

Přenos dat přes magnetické pole lidského těla

„Problém s přenosnými zařízeními (chytré hodinky) je v krátké výdržnosti baterie. Ta je omezena použitím malých baterek. Doufáme, že s novým systémem, který je založen na magnetickém poli lidského těla, se sníží spotřeba energie a četnost dobíjení zařízení,“ prozradil jeden z vědců studie Jiwoong Park, student Ph.D. na univerzitě UCSD.

Jakmile uživatel nasadí náramek na ruku a mobilní telefon do kapsy, spustí se přenos informací. Nová technologie nabízí lepší zabezpečení a představuje nulové zdravotní riziko.

Zdroj: Jacobs School

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru