Alpha 2 – první robot pro celou rodinu

Technologie je všude kolem nás. Snad každé malé dítě má dnes smartphone a PC. Ale kde ti roboti, o kterých jsme snili jako děti? Roboti, kteří umí mluvit, chodit, učit se a jednat s námi tak, jak žádný chytrý telefon a podobné technolgie nedovedou?

Na crowdfundingovém webu Indiegogo se nedávno objevil startup společnosti Ubitech, který představuje jedinečného humanoida. Jedná se o robota s názvem Alpha 2, který by měl být pomocníkem pro celou rodinu. Má umět mluvit, chodit, učit se i jednat s lidmi. Projekt měl na Indiegogo měl za cíl vybrat cílovou částku 100 000 dolarů. Lidem se ale Alpha 2 líbí natolik, že již přispěli téměř 742% – tedy téměř 742 tisíc dolarů (cca 17,8 milionů Kč).

2015-11-17_202300

Alpha 2 je chodící rodinný robot

Společnost Ubitech zároveň věří, že se k ní připojí další a další vývojáři, aby byl Alpha 2 skutečně dokonalý. Alpha 2 má na rozdíl od spousty robotů, kteří jsou již na trhu k dispozici, nohy a umí chodit. Tento malý robot bude například umět číst pohádky vašim dětem nebo s vámi bude cvičit jógu.

2015-11-17_202330

Alpha 2 s vámi může cvičit jógu

Výhody Alpha 2

Alpha 2 není vzhledově nijak zvláštní. Je to zkrátka robot se dvěma nohama. Co ale jistě potěší každého jeho fanouška, jsou dva fakty: jeho vysoký potenciál k sociální interakci a extrémně nízké náklady.

Co Alpha 2 bude umět?

Alpha 2 bude schopen pomáhat v domácnosti, například při drobných opravách nebo přípravě snídaně, oběda či večeře. Může pomáhat i lidem, kteří potřebují připomenout, že je čas vzít si své léky. Velmi nápomocný bude jako osobní asistent s tím, že je schopen posílat emaily, smsky atd. Dokonce umí předpovídat počasí, předcvičovat jógu nebo číst knihy.

2015-11-17_202353

Alpha 2 umí poutavě vyprávět příběhy

Jak Alpha 2 pracuje?

Alpha 2 pracuje velice jednoduše. Je nutné pouze připojení k Wifi a naučit robota poznávat váš obličej a hlas. Pro kontrolu a přidání dalších funkcí je třeba stáhnout si aplikaci, která je k dispozici pro systémy iOS a Android.

Dle plánu na Indiegogo má být robot dokončen začátkem roku 2016 a jeho cena se bude pohybovat kolem 600 dolarů (cca 14 500 Kč).

Zdroj/foto: indiegogo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru