Allbirds: Nejpohodlnější tesniky na světě

Allbirds: Nejpohodlnější tesniky na světě

Hodí se ke všemu, jsou kvalitní, jsou šetrné k přírodě a jsou cenově dostupné. Řeč je o teniskách, které jsou vyrobeny z kvalitní bavlny, přesněji z merina. Investorem do nových, nejpohodlnějších tenisek, je například Leonardo Di Caprio a fandí jim i bývalý prezident USA, Barack Obama.

Startup Tima Browna si zakládá na jednoduchosti a „neviditelnosti“. Brown nemá rád křiklavé modely obuvi, ale rád nosí decentní obuv. Je přesvědčen, že jeho koncept obuvi bude úspěšný, a také že je. Další podmínkou bylo extrémní pohodlí a ekologická přijatelnost. Inspiroval se na Novém Zélandu, odkud také pochází. Na Zélandu se chovají ovce plemene Merino. A právě tato vlna je hlavní materiálem tenisek. Merino je vlna, která je pružná, odolná, odvádí vlhkost a je šetrná k pokožce. Zároveň je antibakteriální a zabraňuje šíření zápachu. Merino je použita na svrchní části tenisky, ale to neznamená, že podrážka a tkaničky jsou z plastů. I zbytek tenisky je ekologický a šetrný k přírodě i jejich majiteli. Hlavní složkou podrážky je ricinový olej. Tkaničky jsou vyrobeny z recyklovaných PET lahví a krabice, v kterých šetrné boty obdržíte, jsou z recyklovatelného papíru.

Brown se svým nápadem začínal na Kickstarteru a část svých počátečních investic získal ze státních dotací Nového Zélandu. Tak vznikla značka Allbirds.První model tenisek se jmenoval Wool Runers,který je praktický a dá se nosit jako každodenní obuv nebo jako sportovní obuv. Vlněné tenisky si oblíbil Barack Obama. Jedním z investorů je i Leonardo DiCaprio, Mila Kunis nebo Larry Page spoluzakladatel Googlu. Pokud se ptáte na cenu těchto tenisek, průměrně se pohybuje okolo 95 dolarů v přepočtu 2 200 Kč.

Zdroj, foto: allbirds.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru