Dnes vyšlo 1 článků

Algoritmus dokáže zjistit inteligenci podle vaší profilové fotky na Facebooku

Ať už jste zaměstnavatel, který si prohlíží potenciálního zaměstnance, anebo rodič, který si proklepává učitele svého dítěte, můžete se obrátit na sociální síť Facebook. A právě prostřednictvím sociální sítě si můžete udělat prvotní dojem o konkrétní osobě na základě profilového obrázku.

Jak moc může profilový obrázek vypovědět o inteligenci člověka? Vědci z psychometrického centra na univerzitě Cambridge ve Velké Británii nedávno vytvořili algoritmus, který určí inteligenci člověka na základě profilového obrázku. Ačkoliv to může znít povrchně, výsledky ukazují, že existují určitá spojení mezi inteligencí člověka a tím, jak sami sebe reprezentují na profilovém obrázku na Facebooku.

woman-1446557_1280

Algoritmus dokáže zjistit vaši inteligenci podle profilového obrázku na Facebooku. Zdroj: Pixabay

Algoritmus studoval profilové fotografie 1 122 uživatelů, kteří také podstoupili IQ test. Algoritmus nebere v úvahu pouze tvář jako takovou, ale zohledňuje i další faktory, jako je oblečení, přítomnost dalších osob a podobně.

Usměvaví lidé s brýlemi evokují, že se jedná o inteligentní jedince, nicméně ve výsledku je opak pravdou. Brýle a úsměv není možné chápat jako aspekty signalizující inteligenci.

Algoritmus zjistil, že skutečně inteligentní lidé vystupují na fotografii sami. Zároveň by takový člověk měl být centrem pozornosti, tudíž ideální je rozostřené pozadí. Algoritmus také zjistil, že inteligentní lidé používají zelenou barvu a vyvarují se červené, fialové a růžové.

A jak byste v testu inteligence dopadli vy?

Zdroj: Techspot

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru