Aktuální informace o ebole už nabízí i WhatsApp

Ebola se stále šíří. Neustále nás obklopují zprávy informující o tom, kde se objevil další případ, jak se dále postupuje v boji proti viru a jak se proti němu můžete sami bránit. Ani sociální sítě nemohly být pozadu, a tak se BBC spojilo s WhatsApp a společně dali dohromady službu, která o ebole informuje všechny zájemce.

Služba poskytuje zvuková, textová a obrázková upozornění ve dvou jazycích (angličtině a francouzštině) všem, kdo se zaregistrují, přičemž aby vás to moc neotravovalo, denní počet příspěvků je omezen na tři. Jejím cílem je informovat lidi o nemoci a boji proti ní. Snaží se cílit zejména na uživatele ze západní Afriky.

ebola-fotka

Ano, ebola je skutečným problémem

Jedná se vlastně o jakýsi skupinový chat, který si klade za cíl být největším zdrojem informací o viru. Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale WhatsApp je v západní Africe skutečně nejoblíbenější aplikací pro zasílání zpráv, takže se přes něj k aktuálním informacím dostane mnoho lidí.

Pokud se chcete také přidat, stačí přes WhatsApp poslat text „JOIN“ na číslo +44 7702 348 651. Pro odhlášení odebírání novinek stačí na stejné číslo poslat text „STOP“.

Jak daleko je od vás ebola?

Nicméně kromě toho existují i jiné weby, které pomáhají rozšiřovat povědomí o ebole. Zkuste třeba Ebolanear.me. Tenhle web použije vaše umístění a pak vám vyhodnotí, jak daleko od vás se virus nachází.

ebola

Ebola je od nás ještě docela daleko

Myslíte si, že sociální sítě mohou přispět k zamezení šíření viru?

Zdroje: We Are Social Media, BBC

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru