Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Akční videohra pro konzole Halo 4 boří rekordy, prodalo se už přes 3 miliony kopií!

Největší událostí zábavního průmyslu letošního roku překvapivě není premiéra filmu ani nové album známého interpreta. Na výsluní se dostávají videohry. Prodeje nové hry Halo 4 měly dle očekávání měly překonat všechny rekordy tohoto roku. A také se tak stalo.

Akční hra Halo 4 je dva dny v prodeji, a už nyní boří rekordy. Podle serveru VGChartz se jenom v prvním dnu prodalo skvělých 3,1 milionu kopií, což je 15% nárůst oproti Halo 3 a Halo Reach. Podle údajů se více jak 1,9 milionu kopií prodalo v Severní Americe, kde má série Halo největší zastoupení fanoušků. I díky tomuto náporu se nyní potýkají servery s přetížením, ale vývojáři slíbili, že v následujícíh dnech vše nápraví. Server VGChartz počítá s tím, že do konce tohoto týdne se prodá po celém světě přes 4 miliony kusů, čímž se stane z Halo 4 nejprodávanější díl celé série. Jen pro připomenutí, Halo 3 se prodalo v prvním týdnu 3,8 milionu kopií a Halo Reach 3,7 milionu.

Na uvedení hry do prodeje se připravovalo přes 10 000 obchodů ve více než 40 zemích světa. Jenom v Evropě bylo uvedeno do stavu pohotovosti více než 700 prodejen. Desítky tisíc fanoušků stály celé hodiny, aby se ke hře mohly dostat jako první. Večírky v Seattlu, Paříži, Londýně, Berlíně, Frankfurtu, Tokiu, Singapuru, Hong Kongu, Dubaji, Sydney a řadě dalších metropolí přilákaly fanoušky, celebrity a sportovce, aby si jako jedni z prvních mohli zahrát Halo 4, potkat se s tvůrci nové hry či se vyfotit s hlavním hrdinou Master Chiefem. Výjimkou nebyla ani Praha – nejvěrnější fanoušci ságy Halo se potkali v Anděl Music Clubu na Smíchově.

„Halo 4 je novým začátkem jedné z nejoblíbenějších ság v moderní historii zábavního průmyslu,“ uvádí Phil Spencer, corporate vice president společnosti Microsoft Studios, a dodává: „Za poslední dekádu se značka Halo stala obrovským kulturním fenoménem. Halo 4 má za cíl posunout tuto sérii na novou úroveň a úspěšně tak zahájit další dekádu světa Halo.“

O čem je videohra Halo 4?

Příběh se odehrává pět let po ukončení předchozí části Halo 3. Hlavní hrdina Master Chief a jeho společnice, umělá inteligence Cortana, putují záhadným neznámým světem. Tam se střetnou se starobylým zlem, které povstalo, aby vyhladilo vše živé ve vesmíru.

Hra je umístěna ve fiktivním vesmíru, který si svou rozlehlostí, propracovaností a množstvím detailů nezadá ani s těmi nejslavnějšími sci-fi projekty. Kromě hry existují i knížky, animované seriály, komiksy a stovky sběratelských předmětů. O hudbu a oficiální soundtrack ke hře se postaral Neil Davidge, producent a skladatel známý zejména svou spoluprací se skupinou Massive Attack. I díky němu je zážitek z hry plně srovnatelný s prvotřídními hollywoodskými hity.

O trailer se postaral hollywoodský režisér David Fincher, slavný díky titulům jako Klub rváčů, Sociální síť či Muži, kteří nenávidí ženy. Trailer byl navíc celý natáčen v Praze a v hlavní roli se objevil zpěvák Ben Cristovao. U příležitosti nové hry Microsoft natočil také pětidílný hraný seriál Halo 4: Forward Unto Dawn, který již na YouTube shlédlo více než 22 milionů lidí. Hlavní roli obsadil Daniel Cudmore, známý také jako Colossus ze série X-Men.

Za kolik se prodává Halo 4?

Standardní verze Halo 4 je v prodeji za doporučenou cenu 1 499 Kč. Limitovanou edici hry s bonusovým obsahem lze zakoupit za doporučenou cenu 1 799 Kč.

Skalní fanoušky potěší také speciální edice Halo 4 konzole Xbox 360 stylizované do světa Halo. Ta nabídne unikátní grafický design s průhledným vnějším krytem, dvojici ovladačů a 320 GB pevný disk. Jako bonus konzole při zapnutí a vypnutí přehraje vybraný zvuk typický pro Halo. Limitovaná edice konzole je v prodeji za doporučenou cenu 9 990 Kč. V prodeji je i konzolový bundle s Halo 4 za doporučenou cenu 7 590 Kč nebo bezdrátový ovladač ve stylu Halo 4 za 1 290 Kč.

Zajímavosti o sérii Halo:

Série Halo od svého uvedení zaznamenala tržby v hodnotě 3 miliard dolarů. Celosvětově se prodalo přes 46 milionů kopií všech dílů této hry. Hodnota tržeb Halo: Reach se ve Spojených státech a v Evropě vyšplhala na 200 milionů dolarů v průběhu prvních 24 hodin po uvedení tohoto titulu na trh. Byly tak překonány výsledky všech amerických premiér v zábavním průmyslu za rok 2010 včetně třídenních úvodních víkendů hollywoodských trháků Iron Man 2, Alenka v říši divů nebo Toy Story 3. Tržby z prvního dne prodeje Halo 3 dosáhly 170 milionů dolarů a překonaly rekord všech dosavadních jednodenních premiér zábavního průmyslu včetně těch hudebních a filmových (rekord dosud drželo Halo 2 se 125 miliony dolarů). Tržby z prodejů Halo 3 v průběhu prvního týdne přesáhly 300 milionů dolarů. To je více než celkové tržby Fincherova hitu Sociální síť. Hráči připojeni ke službě Xbox LIVE doposud strávili hraním některé z her Halo více než 5 miliard hodin. Hlavní hrdina hry Master Chief je první postavou z videohry, která má vlastní voskovou figurínu v muzeu Madame Tussauds.

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru