Dnes vyšlo 1 článků

Akční hrdina s českými kořeny obletěl internet. Vběhl do palby sniperů a zachránil 5letou holčičku

Záběry tohoto hrdinského činu v minulých dnech obletěly nejen svět internetu, ale doslova celý svět. Humanitární pracovník David Eubank v íráckém Mosulu zachránil před snipery ISIS nejméně 3 lidi. Jedním z nich bylo pětileté děvčátko, které můžete spatřit na fotce i na videu, a další dospělé. Přitom riskoval, přestože má sám ženu a tři děti.

V té chvíli jsem si pomyslel, že možná zemřu, ale že má žena a děti to pochopí, protože jsem se snažil někomu pomoci.

burmaZdroj: Free Burma Rangers

Když se díval na mrtvá těla cca 70 civilistů na daném místě v Mosulu blízko zničené továrny na Pepsi Colu, měl dojem, že už se nedá nikomu pomoci. Pak si všiml, že mezi těly ještě někdo žije – holčička, muž a pár dalších lidí. Toto je zde bohužel naprosto běžná scenérie, v této oblasti snipeři postříleli během 5 dní více než 300 civilistů.

Riskantní běh na záchranu holčičky trvá pouze 12 vteřin, ale jakoby trval věčnost. Posuďte sami:

Celá akce se podařila díky spolupráci s iráckou a americkou armádou. Americké letectvo vytvořilo kouřovou clonu a iráčané jim poskytli jeden tank, za kterým David Eubenk a jeho tým běželi a zachraňovali civilisty. Sám Eubank byl lehce zraněn na ruce a dva muži z jeho skupiny byli postřeleni (jeden dokonce 4x).

A kdo je David Eubank, který zachránil lidské životy před ostřelovači z řad islamistů?

David Eubank už v humanitárním světě získal obdiv – podniká riskantní, ale profesionální a účinné záchranné akce. Je mu 56 let a má české kořeny – jeho babička byla Česka, tedy je ze čtvrtiny našinec, přičemž ke svým kořenům se hrdě hlásí. Ve 20. letech pak babička emigrovala do USA a David vyrůstal již tam. Jedná se o bývalého důstojníka elitních jednotek USA.

david eubank

Zdroj: David Eubank

Dokonce založil i vlastní orgranizaci Free Burma Rangers (vycvičení medici na pohyb ve válečných zónách – kupř. mají kurzy i odminování atd.), kterou založil při svém působení v Barmě. S touto jezdí po celém světě a snaží se pomáhat právě v válečných oblastech.

Věří v Boha a právě víra a pocit, že je užitečný, mu dává sílu, aby pracoval v těchto místech. Přitom však jezdí jen tam, kde jsou i civilisté a rodiny s dětmi. V Iráku je s celou svou rodinou už celkem 3 roky. Do míst, kde jsou pouze válčící bojovníci nejezdí.

eubankZdroj: David Eubank

Na reportáž z pořadu 168 hodin o jeho zásahu a práci Davida Eubanka se můžete podívat zde https://bit.ly/2tbmHYt.

Zdroj: TheBlaze.com, Bussinesinsider.com, TheSun.co.uk, DailyMail.co.uk

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru