Dnes vyšlo 2 článků

Akcionáři společnosti Daimler Benz se poprali o párky, uklidňovat je musela policie

Berlínská automobilka Daimler Benz měla před pár dny velkou příležitost k oslavě. Přibližně 5500 akcionářů ve středu schválilo rekordní dividendy ve výši 3,25 eur na akcii. Na tom by ale nebylo nic neobvyklého, kdyby během valné hromady nedošlo k menší potyčce u 2 akcionářů.

Ve středu došlo na valné hromadě k takové potyčce, že musela zasahovat policie. Ke všemu došlo u stánku s občerstvením, kde si jeden z akcionářů vzal tolik párků, že ho jedna z přihlížejících žen musela napomenout.

Akcionářka si podle deníku deníku The Telegraph myslela, že si chce její kolega párky i odnést domů. Dvojice se pak začala hádat takovým způsobem, že organizátoři raději zavolali policii. Žena pak na muže dokonce podala trestní oznámení. 

12 500 párků na valné hromadě akcionářům nestačilo

Podle listu Handelsblatt bylo servírováno na 12 500 párků pro 5500 účastníků. Občerstvení v ceně větší než je hodnota jedné akcie na burze je tradiční součástí valných hromad evropských společností, upozornila agentura Bloomberg.

Balíček párků k opečení v diskontním řetězci Aldi stojí polovinu sumy, o kterou si akcionáři zvýšili dividendu. Šéf po celém incidentu vtipkoval, že firma bude muset příště více uspokojit hlad svých akcionářů.

„Buď potřebujeme víc párků, nebo se jich musíme zbavit úplně,“ řekl Manfred Bischoff.

Zdroj:BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru