Akcie společnosti Nintendo vzrostly o 20 % díky hře Pokémon GO

Akcie japonské společnosti Nintendo, která se věnuje výrobě a distribuci herních konzolí a videoher, jsou na vzrůstu. Za vysokým nárůstem akcií stojí nevídaný zájem o videohru jménem Pokémon GO, kterou firma vydala pro chytré telefony.

Během včerejšího dne (11. července 2016) akcie japonského giganta stouply o 20 %, přičemž od pátku (8. července 2017) posílily o 36 %. Tržní hodnota autora videohry Pokémon GO se během dvou dní zvýšila o neuvěřitelných 7,5 miliard amerických dolarů (cca 183,5 miliard korun), jak prozradila agentura Reuters.

27302370135_f73ad25b15_h

Akcie společnosti Nintendo rostou. Zdroj: Flickr

V pátek se objevila zpráva, že se mobilní hra v USA stala jednou z nejvíce stahovaných bezplatných aplikací v obchodu iTunes.

Hra Pokémon GO, ve které hledáte a chytáte virtuální Pokémony, vyvolala celosvětové šílenství. Oficiálně byla spuštěna v USA, Austrálii a na Novém Zélandu. Brzy má uchvátit fanoušky v Japonsku.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru