Akcie společnosti Nintendo rapidně klesají

Akcie společnosti Nintendo po uvolnění hry Pokémon GO, která se okamžitě proměnila v celosvětový kulturní fenomén, vyletěly. Nicméně v pondělí (25. července 2016) dramaticky klesly, protože investoři si uvědomili, že za vývojem mobilní hry s rozšířenou realitou stojí firma Niantic Labs. A Nintendo, které vlastní pouze 32 % společnosti The Pokémon Company, oznámilo, že nebude z úspěchu těžit přímo ve finančních výsledcích.  

Mobilní hra Pokémon GO je výsledkem spolupráce společností Pokémon Company a Niantic Labs. Po vysvětlení situace a složitosti vztahu mezi společnostmi Nintendo, The Pokémon Company a Niantic Labs akcie dramaticky klesly o 17 %, což představuje ztrátu v hodnotě 6,4 miliard dolarů. Server Bloomberg poznamenal, že na tokijském trhu existuje pravidlo, podle něhož nesmí cena akcie za jeden den klesnout o 18 %. Cena akcií společnosti Nintendo se k této hranici přiblížila.

super-mario-1508624_1280

Akcie společnosti Nintendo klesají. Zdroj: Pixabay

Zajímavé je, že společnost Nintendo, která má vztah s ostatními účastníky naprosto transparentní, nikdy netvrdila, že se úspěch hry projeví na hospodářských výsledcích. Kolísání její ceny na trhu pouze svědčí o tom, že si investoři nedokázali zjistit informace o tom, co Pokémon GO bude pro společnost jako takovou znamenat.

Nintendo brzy představí svou vlastní mobilní iniciativu, a to hry Animal Crossing a Fire Emblem.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru