Akcie sociální sítě Snapchat první den na burze stouply o 44 %

Akcie společnosti Snap, která stojí za oblíbenou mobilní aplikací Snapchat, rostly i druhý den po jejím vstupu na newyorskou burzu. Během prvního dne obchodování vzrostly akcie, které začínaly na hodnotě 17 dolarů, o 44 % (primární emise 3,4 miliard dolarů), přičemž druhý den vzestup pokračoval, a to o 11 %. V pátek hodnota akcie skončila na 27,09 dolarech.

V prvních dvou dnech obchodování hodnota akcie zaznamenala nárůst o téměř 60 %. Ve čtvrtek 2. března 2017 se prodalo prvních 200 tisíc akcií. A hodnota společnosti stoupla na více než 31 miliard dolarů, čímž se dostala i před Twitter.

snapchat-1360003_1280

Zdroj: Pixabay

Spoluzakladatelé firmy Evan Spiegel a Bobby Murphy se díky úspěšnému startu společnosti na burze zařadili mezi top technologické miliardáře.

V čele trhu sociálních médií stojí Facebook, jehož tržní hodnota je téměř 400 miliard dolarů. Nicméně Snapchat, který slouží k posílání fotografií a videí, se stává jeho velkou konkurencí. Aplikaci denně používá 158 milionů uživatelů, zatímco Facebook používá denně přes 1 miliardu uživatelů.

Ačkoliv v loňském roce společnost Snap měla výnosy ve výši 404 milionů dolarů, je stále ztrátová.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru