Dnes vyšlo 15 článků

Akcie Apple by se mohly i nadále šplhat nahoru díky uvedení nových produktů

Akcie Apple by se mohly i nadále šplhat nahoru díky uvedení nových produktů

V hledáčku nového iPhonu od Apple jsou zdroje změny dodávek. Povídá se, že Apple nabídne silnější baterii společně s rychlejšími způsoby, jak nabíjet iPhone. Uživatelé iPhonu se na požadavku na rychlejší nabíječku shodly. Apple v současnosti prodává volitelnou rychlejší nabíječku a součástí nového iPhone XI bude kabel USB-C Lightning. Díky tomu budou mít uživatelé iPhonu možnost při nákupu příslušenství pro rychlejší nabíjení ušetřit až 50 dolarů.

Již brzy by mohlo být k dispozici bezdrátové napájení iPhonů

Kromě toho budou nové iPhony uváděné na trh v roce 2019 kompatibilní s bezdrátovým zařízením PowerShare. Bezdrátové nabíjení telefonů v současnosti nabízí i někteří z konkurentů Apple, jako například Samsung se svým Samsung Galaxy s10. Společnost Apple také prozradila, že je připravena uvést vlastní bezdrátovou nabíjecí technologii AirPower. Očekává se, že ta dosáhne špičkových nabíjecích rychlostí. Kromě toho Apple právě přišel se svým Airpodem 2 s novou bezdrátovou technologií. Vypadá to, že se zaměření na iPhone vyplatí. Většina zákazníků Apple už v současnosti těží z možností jejích produktů.

Očekává se, že objednávky porostou

Dodavatelský řetězec u některých větších bank a investičních bank naznačuje, že prodej iPhone se po celém světě stabilizuje. Obchodování s CFD na akcie Apple s iFOREX v prosinci vykazuje u tohoto gigantu pokles ceny. Za poklesem stála z větší části společnost, která oznámila, že zpomalení v Číně pravděpodobně oslabí prodej iPhonu mimo Spojené státy. Bank of America Merrill Lynch uvádí, že se trendy v objednávkách iPhone stabilizují, s odvoláním na několik dodavatelů v Asii. Dodavatelé očekávají, že se objednávky iPhone ve druhém pololetí 2019 oproti předchozímu roku mírně navýší. Očekává se, že nositelná elektronika bude představovat zhruba 10 milionů z prodeje iPhone, nebo téměř 7 miliard dolarů.

Událost Apple se zaměří na software

Apple plánuje na konec března událost, kde se očekává oznámení o uvedení řady nových produktů. Očekává se, že společnost představí novou subskripční filmovou a TV platformu, která bude konkurencí Netflixu. V této oblasti se už soutěží s Amazonem a Hulu. Vzhledem k tomu, že má Apple podchycené zákazníky používající její telefony, má tento produkt pravděpodobně nakročeno k vítězství. Očekává se také, že Apple představí svou novou informační službu, která bude lidem umožňovat přihlášení k odběru časopisů a tisku, stejně jako potenciálnímu předplatnému her.

Půjde o jednu z prvních událostí, na které Apple nepředstaví nový hardwarový produkt. Namísto toho se téměř většina uváděných produktů točí kolem software. Nabíjecí sada bude nejpohodlnějším novým upgradem hardwaru k iPhone. Rovněž to vypadá, že se strategie pro Apple mění s poklesem tržeb v důsledku poklesu ekonomického růstu v Číně. Přidání produktů s přidanou hodnotou, jako jsou služby subskripce, by mohlo společnosti Apple umožnit zpeněžit produkty a používat hotovost, kterou má k dispozici k tomu, aby mohla soutěžit na trhu s obsahem.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru