Tisková zpráva: Akademie CZ.NIC nabízí v Praze a Brně kurzy IT technologií

Akademie CZ.NIC nabízí v Praze a Brně kurzy IT technologií

Se začátkem školního roku odstartovalo naplno také výukové centrum správce české národní domény – Akademie CZ.NIC. V Praze a Brně jsou pro IT profesionály, studenty, ale i běžné uživatele připravené kurzy věnované systému DNS, bezpečnostní technologii DNSSEC, internetovému protokolu IPv6 nebo datovým schránkám. Akademie CZ.NIC přináší témata, která v nabídkách řady zavedených školících středisek většinou chybí. Kompletní informace o tom, co přesně pražská a brněnská Akademie CZ.NIC nabízí, jsou k dispozici na https://www.nic.cz/akademie.

V pražském a brněnském centru Akademie CZ.NIC jsou až do konce roku vypsány kurzy věnované systému DNS, bezpečnostní technologii DNSSEC, směrovacímu protokolu BGP, internetovému protokolu IPv6 nebo protokolu SIP, který slouží internetové telefonii. Zájemci o vzdělávání v oblasti IT najdou nově v nabídce vzdělávacího centra CZ.NIC také kurzy zaměřené na využití open source nástrojů pro vývoj a testování softwaru. Další novinkou je dvoudenní kurz Datové schránky, který vede Jiří Peterka, respektovaný odborník na telekomunikace, elektronický podpis a v neposlední řadě také na témata spojená s eGovernmentem.

Bližší informace o vypsaných tématech včetně termínů konání, anotací nebo cílů kurzů jsou k dispozici na stránkách akademie.

Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, především členové Laboratoří CZ.NIC, vysokoškolští pedagogové a odborníci z praxe, kteří mají své kurzy rozdělené na teoretickou a praktickou část. Účastníci tak získají jak komplexní přehled, tak si přímo vyzkouší přednášenou látku v praxi. Nedílnou součástí kurzů jsou také diskuse s lektory a ostatními návštěvníky kurzů.

Akademii CZ.NIC najdou zájemci na Praze 2 (nedaleko Náměstí Míru), na adrese Americká 23 (2. patro). Brněnské kurzy se konají ve školícím centru COMGUARD sídlící v ulici Sochorova 38.

Akademie CZ.NIC nabízí také kurzy na míru

Vzdělávací centrum správce české národní domény poskytuje i speciální kurzy pro specifické skupiny internetových uživatelů. Této nabídky v minulosti využili například zaměstnanci Akademie věd nebo Policie České republiky.

Více informací o vzdělávacím centru CZ.NIC nabízí internetové stránky www.nic.cz/akademie. Aktivity akademie je možné sledovat také na Facebooku nebo prostřednictvím Twitteru.

Kontakt:

Vilém Sládek

PR manažer sdružení CZ.NIC,

GSM: + 420 739 452 919

Telefon: + 420 222 745 117

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz.

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru