AirPod: Auto, které jezdí na vzduch!

Indická automobilka Tata Motors vyrobila automobil, který jezdí na vzduch. Tata Motors chce spolupracovat s lucemburskou společností MDI (Motor Development International) a 100% ekologický automobil uvést na trh již během letošního roku.  

AirPod je malý vůz vyrobený indickou automobilkou Tata Motors, který jezdí na vzduch. Pohodlně se do něj vejdou dvě dospělé osoby a jedno dítě.

tata_01

Maximální rychlost je odhadována na cca 80 km v hodině a na jednu nádrž ujede pouhých 200 km, ale i tak je AirPod prvním krokem k automobilům, které nebude nutné „živit“ drahými palivy a navíc budou přívětivé k naší přírodě. Automobil, který jezdí na vzduch, má nulové emise a nepotřebuje výfuk.

tata_02

tata_04

Stlačený vzduch je ve skutečnosti náročnější na skladování a vyhlídky na automobil, který na jednu nádrž ujede 500 km a více, prozatím nejsou příliš pozitivní. Mnohem větší úspěch mají v dnešní době elektromobily. Na cestu na nákup nebo do blízké práce ale může být AirPod celkem dobrým řešením.

zdroj/foto: greencarreports, wherecoolthingshappen

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru