Kickstarter #5: Airdog – létající dron s GoPro kamerou, který umí sledovat každý váš pohyb

Jeden z projektů z Kickstarteru – Airdog, má jasný cíl. Jít do prodeje ještě v tomto roce. Drony se stávají stále žádanějším spotřebním zbožím, a právě procházejí dalším vývojovým stádiem. Nová technologie společnosti Helico Aerospace Industrie totiž umožňuje robotům autonomně létat, sledovat vás a vyhnout se vyhnout se případným srážkám.

Airdog je produktem lotyšské společnosti Helico Aerospace Industries založenou Edgarsem Rozentalsem. Edgars je úspěšným internetovým podnikatelem, sportovním nadšencem a fanouškem létajících modelů vrtulníků. Zamiloval si také drony. Airdog se zrodil právě díky těmto vášním. Airdog vás sleduje, ať jste kdekoliv a děláte cokoliv.

Princip fungování dronu Airdog

Dron sleduje signál z programovatelného trackeru – AirLeash, který umožňuje přesné sledování zejména sportovních aktivit. AirLeash obsahuje senzory, a vysílá signály dronu Airdog, který pak přizpůsobuje svůj pohyb dle dodaných informací.

0505451eddb50fa30b47de11caf22944_large

AirLeash

Airdog létá rychlostí až 45 km/ h a ve vzduchu může zůstat 10-20 minut v závislosti na rychlosti. Vaše pohyby může sledovat až 1000 metrů. Doporučená cena tohoto dronu je 1495 dolarů. Vzhledem k tomu, že je určen k venkovnímu využití, je voděodolný. Jeho předností je také skladnost, díky které se snadno vejde do vašeho batohu.

Pokud vás i tento projekt zaujal, nezapomeňtě navštívit Kickstarter.

PŘEDCHOZÍ KICKSTARTER PROJEKT

zdroj: theverge.comkickstarter.com, foto: www.airdog.com

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru