Dnes vyšlo 15 článků

Airbus v roce 2018 plánuje uvést do provozu létající taxi

Společnost Airbus již v příštím roce plánuje uvést do provozu leteckou taxislužbu. V nedávných dnech byly provedeny úspěšné testy létajícího taxíku poháněného elektřinou. Města zkrátka čeká revoluce v taxislužbě. Létající dopravní prostředek je vybaven čtyřmi vrtulemi a pohodlně přepraví 4 cestující.

104754167-capture-1910x1000

Již v příštím roce se bude v některých městech možné svézt leteckým taxíkem. Ocení ho zejména podnikatelé, kteří se často potřebují co nejrychleji dostat na schůzku na druhé straně města. A právě taxi, které není omezeno pozemní dopravou, jim zaručí příchod na jednání včas.

V provozu už od roku 2018

Společnost Airbus plánuje uvést létající taxíky do provozu již v roce 2018, uvedl generální ředitel společnosti CityAirbus Marius Bebesel.

V minulých týdnech byly úspěšně dokončeny testy a společnost se nyní může pustit do výroby jednotlivých letounů.

airbus-citybus-propulsion-system-9

Taxi pro 4 cestující

Létající taxi je vybaveno 4 vrtulemi a je schopno přistát na rovné ploše kdekoliv ve městě. Létající taxíky budou propojovat hlavní dopravní uzly v hustě obydlených městech včetně vlakových nádraží a letišť. Taxi by navíc mělo fungovat autonomně, tedy bez řidiče.

airbus-flying-taxi-completion-full-scale-testing-designboom-3

128 km v hodině

Airbus taxi dosahuje rychlosti až 128 km v hodině a je ideálním dopravním prostředkem ve městech s hustou dopravou. Cílem je navíc vytvořit letouny, které se sami poletí dobít v případě, že již je jejich baterie slabá. V budoucnu tedy budou Airbus taxíky zcela samostatné.

zdroj/foto: techcrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru