Dnes vyšlo 15 článků

Airbnb proti konkurenci: Koupili startup RentMethod a následně propustili veškeré jeho zaměstnance

Airbnb ví, jak si poradit s konkurencí. Nechce se pouštět do fair boje, proto konkurenční startup koupili a o měsíc později ukončili, veškeré zaměstance propustili a nechali si původní zakladatele.

Na internetu existuje miliony návodů o tom, jak se efektivně zbavit konkurence. Musíte být lepší, dbejte na detailech atd. Ale buďme upřimní, všechny prvky fair konkurenčního boje jsou na dlouhou trať a než stačíte konkurenci zcela vymýtit, objeví se další. Proto existuje ještě jeden způsob, který vyžaduje však dostatek finančních prostředků. Jedná se o věc, kdy dojde k akvizici a následnému zrušení dané společnosti a samozřejmému přetáhnutí zákazníků. Sice způsob drastický, ale na 100% účinný.

Screen-Shot-2015-08-13-at-11.47.56

“Goodbye and thank you from RentMethod”

O tom může říci své i startup Airbnb, který před nedávnem utratil neznámou částku za startup RentMethod. Ten mimochodem založila dvojice Willem Bult a Greg Sirotek. Avšak Airbnb nemá v plánu se nadále starat o již zaběhnutý startup, proto posledním dnem měsíce srpen končí jeho veškeré aktivity. Co se týče jejich zaměstnanců, ty jsou bohužel bez milosti propuštěni. Jediné, co z celé akvizice zbyde, jsou dva původní zakladatelé, kteří přecházejí do Airbnb.

Co je to RentMethod?

Jak již název startupu napovídá, jednalo se u službu, jenž poskytovala od roku 2012 pronájem domů – plánování prohlídek, dále správu nájemníků, zaplacených nájmů anebo i služby realitních agentů.

Zdroj: VentureBeat, foto: creativebloq

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru