Airbnb nabízí ubytování zdarma pro přistěhovalce a uprchlíky, jichž zasáhlo rozhodnutí Donalda Trumpa

Alternativní ubytovací služba Airbnb se přidává k dalším velikánům, jako jsou Google, Facebook či Lyft, a odsuzuje rozhodnutí Donalda Trumpa. Americký prezident pozastavil program přijímání uprchlíků ze Sýrie a dalších zemí s muslimskou majoritou.

Airbnb bude poskytovat ubytování zdarma těm, kterých zasáhla nová opatření. Brian Chesky, spoluzakladatel Airbnb, vyzývá na Twitteru všechny, kdo se dostali do potíží s ubytováním, aby ho kontaktovali. Uvedl, že zákaz vstupu pro uprchlíky či pro celou zemi do Ameriky není správný a musíme stát za lidmi, kteří jsou poškozeni.

brian01

Zdroj: Twitter

brian02

Zdroj: Twitter

brian03

Zdroj: Twitter

Tiskový mluvčí Airbnb řekl, že pokud se nenajde dostatečný počet dobrovolníků, kteří by nabídli ubytování zdarma pro uprchlíky v nouzi, potom bude společnost dotovat náklady.

„Naším cílem je poskytnout těmto poškozeným jedincům krátkodobou pomoc v podobě bydlení,“ uvedla firma v prohlášení.

airbnb01

Zdroj: Twitter

Zdroj: The Huffington Post

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru