Dnes vyšlo 15 článků

Airbnb hledá nejbláznivější ubytování na světě – a zaplatí jejich výstavbu

Airbnb hledá nejbláznivější ubytování na světě – a zaplatí jejich výstavbu

Ať už je to další ubytování v botě, dům UFO nebo šestitunová brambora… OMG! Fond hledá nápady od stávajících i začínajících designérů, architektů, kutilů a tvůrců z celého světa. Deset milionů dolarů fondu pomůže financovat 100 nejbláznivějších nápadů a dá tak 100 lidem příležitost proměnit je ve skutečné Airbnb OMG! Category, což je sbírka nejunikátnějších domů Airbnb.

Každý, kdo má originální nápad, může podat žádost na adrese airbnb.com/omgfund. Stovka lidí s nejbláznivějšími nápady obdrží 100 000 dolarů*, aby se jejich výtvory mohly uskutečnit a nakonec i rezervovat. Nápady bude hodnotit odborná porota podle jejich originality, proveditelnosti, zážitků, které prostor hostům poskytne, a udržitelnosti.

Tento fond je částečně formován rostoucím trendem flexibilního bydlení, který se objevil v posledních dvou letech. V rámci tohoto posunu hosté Airbnb touží po neočekávanějších prostorách, které se samy stávají destinací, a kategorie Airbnb, které byly spuštěny minulý měsíc, poskytují nový způsob vyhledávání těchto prostor. V roce 2021 přibylo na Airbnb více než 30 000 unikátních nabídek po celém světě a v rámci projektu OMG! Category – na kterou bylo od jejího zavedení kliknuto 2,5milionkrát – představuje ty nejbláznivější z nich a usnadňuje hostům objevit tyto nabídky na místech, kam by se jinak nepodívali.

Hostování na Airbnb přináší hostitelům velké ekonomické výhody. V roce 2021 si typický Hostitel v USA vydělal více než 13 800 dolarů, což představuje nárůst o 85 % oproti roku 2019. To se netýká pouze stávajících Hostitelů – noví Hostitelé v USA v roce 2021 také zaznamenali nárůst příjmů, když vydělali přes 1,8 miliardy dolarů, což je o 34 procent více než v roce 2019. Kromě toho se počet rezervovaných nocí v unikátních zařízeních celosvětově zvýšil o více než 49 procent od roku 2019 do roku 2021.

Své nápady můžete zasílat do 22. července tohoto roku a realizace originálních stavení by měla proběhnout v roce 2023.

Zdroj, foto: airbnb.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru