Dnes vyšlo 15 článků

Airbnb čelí řadě obvinění od představitelů vlády Palestiny

Airbnb čelí řadě obvinění od představitelů vlády Palestiny

Válečné konflikty v zemích atraktivních pro dobrodruhy jsou často překážkou, proč se do oné země nevydat. Jsou i tací, kteří vyhledávají nebezpečné a adrenalinové situace. Jednou z takových zemí je i Palestina. Společnost Airbnb ze svých nabídek stáhla ubytování, které se nacházelo na Palestinském pobřeží. 

Společnost Aibnb, která zprostředkovává levné ubytování nechce vystavovat své zákazníky případnému nebezpečí. Proto ze svého webu stáhla nabídky z adres v židovských osadách na Západním břehu Jordánu, kde se střetávají Izraelci a Palestinci. Bylo staženo dvě stovky nabídek k ubytování. Nicméně Palestinci si přijdou znevýhodnění a toto opatření se jim nelíbí.  Dokonce na Airbnb podali žalobu, ke které je vyzvala sama palestinská vláda. Airbnb působí ve více než 81 tisících měst a, dle svých slov, se musí chovat zodpovědně.

Potencionální zákazníci tento krok spíše podporují, nicméně představitelé Izraele jsou pobouřeni. Ředitel turistické izraelské agentury řekl, že tímto dochází k záměrnému pozdržování podnikání v Izraeli a cestovní ruch se nemůže plně rozvinout. Nejvíce pobouření jsou židovští osadníci, kteří na pobřeží bydlí. Dokonce pronesli, že je společnost Airbnb zmanipulovaná politickou silou. Starosta židovské osady říká, že se tímto krokem spor mezi Židy a Palestinci jen prohloubí a bude trat déle.

Snímek obrazovky 2018-11-29 v 21.21.58

Najdou se i pozitivní ohlasy, které zpravidla přicházejí z řad Palestinců. Opatření Airbnb pokládají za důležitý mezinárodní krok, který je v zájmu lidské bezpečnosti.

Spory v Izraeli jsou již dlouhá léta na denním pořádku. Zda se skutečně jedná o záměr pozdržení vývoje cestovního ruchu, není známo. Jedná se o kauzu tří stran. Pravdou je, že se Izrael snaží o ekonomický i kulturní vzrůst. Tento krok snaze opravdu zabraňuje.

Zdroj, text/foto: thegurdian.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru