Air New Zealand podává kávu v jedlých kelímcích s vanilkové sušenky

Air New Zealand podává kávu v jedlých kelímcích s vanilkové sušenky

Jednorázové kelímky jsou tématem samy pro sebe. Kavárenské řetězce se snaží jejich používání eliminovat na druhé straně zefektňuje jejich design, aby byl pro zákazníky atraktivnější. Kelímky jsou problémem jak při samotné výrobě, tak při vhození mezi odpadky a pak při samotném zpracování odpadu. Nastává otázka, zda se ona jedna káva, kterou si dáte, vyrovná nákladům na zpracování kelímku a ekologickým stopám. Jednorázové kelímky trápí i aerolinky. Letecká společnost Air New Zealand se rozhodla problém vyřešit. Místo jednorázových kelímků podává nápoje v jedlých kelímcích.

Jedlé kelímky nejsou jen ekologickým řešením, ale spolehlivě poslouží jako chutný desert po kávě. Při letu vzniká obrovské množství odpadu právě z jednorázových kelímků. Společnost se tedy rozhodla produkci tohoto odpadu zcela zamezit. První pokus eliminaci odpadu byl ten, že bylo pasažérům doporučováno nosit si vlastní kelímky, to ale nebylo tak úspěšné. Proto se problému aerolinka chopila po svém. Oslovila společnost Twiice, která vyrábí jednorázové kelímky prakticky ze sušenek. Obava, že se kelímek rozteče není na místě. Kelímek vydrží po doporučenou dobu konzumace nápoje a na závěr poslouží jako skvělá sladká tečka.

Kelímky jsou vyrobené pouze ze základních surovin, ale poměr ingrediencí je tajemstvím – mouka, cukr, vejce a vanilka. Cenově však kelímky nejsou o moc přístupnější. Pouhé dva kusy kelímků stojí 10 dolarů, což je v přepočtu 230 Kč.

Zdroj, foto: twiice.co.nz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru