Agenturu pro jadernou energii napadli hackeři, zveřejnili osobní údaje o vědcích. Jeden z nich je Čech

Neuplyne den, aby se nějaká skupinka hackerů nepokusila vyřadit z provozu nějakou životně důležitou instituci či alespoň napáchat nějakou větší škodu. Nejinak tomu bylo i u protiizraelské skupiny Parastoo, která ukradla 170 citlivých dat (převážně kontaktní údaje) o vědeckých pracovnících Mezinárodní agentury pro atomovou energii. A neopomněla vše zveřejnit na internetu. Jedním z poškozených je i (nejmenovaný) český vědec, kterého už tak zná skoro celý svět :-).

Skupina svým útokem chtěla docílit, aby se Mezinárodní agentura pro atomovou energii (IAEA) začala podrobně zabývat jadernými zbraněmi, které prý drží Izrael. Hackeři tak chtěli demonstrovat svůj nesouhlas s IAEA a poukázat na to, že IAEA není nestranná, tak jak ji vnímá západní svět. IAEA se vyjádřila pro agenturu Reuters, že ji nebyly odcizeny žádné citlivé údaje týkající se práce agentury, unikla pouze osobní data fyziků pracujících na Univerzitách po celém světě, což potvrdili i sami hackeři. Citlivé údaje vědců okamžitě zveřejnili na internetu.

Zdroj: Techworld.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru