Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Agentura Beneš & Michl stojí za vizuální podobou FC Viktorie Plzeň i v další ligové sezóně

Agentura Beneš & Michl stojí za vizuální podobou FC Viktorie Plzeň i v další ligové sezóně

Prvoligový fotbalový klub FC Viktoria Plzeň má od roku 2012 generálního grafického dodavatele, grafickou a webovou agenturu Beneš & Michl. Ta přes více než 8 let fotbalovému klubu dodává grafiku, aktualizace i nové materiály. Mimo jiné, stojí i za grafikou vstupenek, kalendářů, billboardů i parkovacích karet. Na dlouhodobou spolupráci agentura navázala i v letošní ligové sezóně.

Fotbalová sezóna obvykle začíná v červenci a končí až v květnu následujícího roku. K sezóně se nedílně pojí i grafika, která je po celou její dobu sjednocená. Ta vzniká daleko dřív, než startuje samotná sezóna. 

Vizuální styl začíná analýzou a rešerší

Vizuální styl se začíná tvořit velmi brzy. „Na vizuálním stylu začínáme pracovat již na začátku roku, kdy provádíme analýzu a rešerši předních evropských klubů. I oni pravidelně procházejí vývojem, a my s nimi musíme držet tempo, a aktuální trendy reflektovat v nadcházející sezóně. Nový vizuál ladíme, zkoušíme různá použití, posouváme trendy ještě dál, až doladíme finální variantu, která může spolehlivě reprezentovat prvoligový klub,“ vysvětluje celý proces Jan Beneš, Art Director, Beneš & Michl.

Během tvorby je důležité se držet grafického manuálu, který vše ulehčuje a který se vytváří na samotném začátku. „Díky manuálu se můžeme soustředit na kompletní produkci a klientovi tak předáváme hotové realizace dodané v termínu,“říká Jan Beneš a dále pokračuje: „Když hrajete první ligu, potřebujete mít i prvotřídní grafický servis. Již od roku 2012 jsme s Beneš & Michl pro FC Viktorii Plzeň generální grafickou agenturou.“

Příprava reklamních ploch, permanentek i VIP karet

V rámci nadcházející sezóny se připravují nejen reklamní plochy, ale také permanentky, parkovací i VIP karty. „Jako první věc, která se pravidelně realizuje, jsou fanouškovské permanentky a venkovní reklamní plochy, především billboardy a citylighty,“dodává Jan Beneš.

Jedním z nejdůležitějších produktů jsou permanentky. „Permanentky musí být hotové jako první, protože je jejich výroba časově náročná a musíme stihnout ligový start. Důležité je permanentky barevně i graficky dostatečně vizuálně odlišit od předešlé sezóny, aby nebyly zaměnitelné při kontrole u vstupu na stadion,“ prozrazuje odborník na grafiku a design, Jan Beneš. Po permanentkách se realizuje výroba tiskových produktů v podobě VIP karet, parkovacích karet. Navrhuje se design vstupenek, obálek a mnohých dalších provozních materiálů.

Grafická a webová agentura Beneš & Michl obstarává pro prvoligový klub téměř vše – od informačních desek na stadionu, newsroom, až po powerpointové prezentace. „Realizovali jsme i takové perličky jako limitovaný design platební karty pro fanoušky, etiketu lahve dárkového vína, design polepu fanshopu nebo polep klubového autobusu. V roce 2018 klub na stadion nainstaloval nové LED perimetry kolem celého hřiště, pro které vytváříme reklamní spoty pro partnery a sponzory klubu,“ dodává Jan Beneš.

Design dresu jako samostatná kapitola

Design dresu obvykle spadá přímo pod výrobce, a tedy nadnárodní značky. Prvoligový fotbalový klub FC Viktoria Plzeň od nové sezóny 2020 změnila partnera a nyní jej má na starosti italská firma. „Design dresu tedy vychází z nabídky výrobce, ale je upravován na míru podle specifických zadání každého týmu. Nám se podařilo v sezónách 2014 a 2015 na designu dresu přímo podílet,“ zakončuje svými slovy Jan Beneš, Art Director, Beneš & Michl.

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru