Tisková zpráva: Afghánské Rádio Azadi zvolilo Ehsanollaha Bayata Mužem roku

Rádio Azadi zvolilo u příležitosti Nového dne (Newruz) Ehsanollaha Bayata Mužem roku, jako ocenění jeho přínosu při budování míru, demokracie a kultury v Afghánistánu

Rádio Svobodná Evropa / Rádio Azadi, afghánská pobočka Rádia Svoboda ocenily dne 19. března 2014 Ehsanollaha Bayata titulem Muž roku. Pan Bayat je filantrop, zakladatel telekomunikační firmy Afghan Wireless Communication Company (AWCC) a generální ředitel televizní a rozhlasové stanice Ariana Television & Radio Network (ATN). Tuto cenu získal jako projev uznání za jeho dvanáctileté úsilí při spojování Afghánců po celé zemi i ve světě prostřednictvím mobilní komunikace, širokopásmových služeb, televizních a rozhlasových programů a také za jeho významné humanitární aktivity, prostřednictvím neziskové organizace Bayat Foundation.

Eshan Bayat ke svému ocenění poznamenal: „Jsem velmi poctěn tím, že mě Rádio Azadi vybralo za Muže roku. Je to skvělá organizace, která se těší velkému uznání za objektivní a vnímavý pohled na afghánskou kulturu a komunitu. Měl jsem štěstí, že jsem se v posledních dvanácti letech mohl podílet na rozvoji nového a moderního Afghánistánu. Prostřednictvím nadace Bayat Foundation, firem AWCC a televizní a rozhlasové stanice ATN, se snažím všem Afgháncům – bez ohledu na místo kde se právě nachází a bez ohledu na jejich jazyk – poskytovat informace o problémech, kterým jejich země čelí, vyvolávat diskuzi, nabízet řešení a společně oslavovat úspěchy v afghánském stylu.“

Bayat pak dodal: „Nový den (Nowruz) je čas kdy navštěvujeme přátele a příbuzné, pořádáme oslavy, dáváme si dárky a přejeme ostatním vše nejlepší. Tento akt vzájemného spojování je středobodem našeho odkazu a vizí mých dosavadních úspěchů a já věřím, že služby jako jsou mobilní telefonie, internet a média nám pomáhají zahájit dialog a debatu mezi všemi Afghánci a získat další podporu pro sjednocování Afghánistánu a pro jeho další růst a prosperitu. V historii naší země jsme překonali řadu překážek a stále vidíme schopnost afghánských občanů ze všech koutů naší země spojovat se, znovu budovat, posilovat a posouvat náš národ vpřed. Proto je pro mě velkou ctí s pokorou přijmout toto ocenění, které mi Rádio Azadi letos udělilo.“

Cenu „Muž roku“ každoročně uděluje Rádio Azadi u příležitosti Nového dne (Nowruz), což je perský začátek Nového roku. Tato cena se uděluje jako ocenění za přínos při budování míru, demokracie a kultury v Afghánistánu. Bayata vybral výbor složený z novinářů Rádia Azadi z mnoha dalších osobností, které byly nominovány a navrženy posluchači a občanskými společnostmi.

Předchozími držiteli této ceny jsou Ahmad Sarmast, ředitel a zakladatel Afghánského národního hudebního institutu; bývalá princezna Hindia d’Afghanistan; afghánský hudebník a pověřenec OSN Farhad Darya; právník Ramzan Bashardost; lékař a aktivista v oblasti lidských práv Anarkali Honaryar a guvernér provincie Nangarhar, Gul Agha Sherzai.

O televizní a rozhlasové stanici Ariana Television and Radio Network

Ariana Television and Radio (ATN) byla založena v roce 2005 Ehsanollahem Bayatem. Jedná se o největší soukromou mediální skupinu v Afghánistánu, která pokrývá 33 ze 34 provincií a sleduje jí více než 25 miliónů Afghánců. ATN vysílá také přes satelit do celé Evropy, Asie, na Střední východ i do Severní Ameriky, a to v jazycích darí a paštštině. Programová nabídka televizní a rozhlasové skupiny ATN se zaměřuje na informace, obsah a zábavu, s důrazem na vzdělávání, zdravotnictví, výchovu dětí, problémy žen a světová témata. Tým ATN je hrdý na to, že divákům a posluchačům nabízí přesné a objektivní aktuální zprávy.

Od jejího založení je jedním z cílů mediální skupiny ATN vzdělávat a spojovat lidi a nabízet tak „okno pro lepší zítřky“. Cílem našeho vysílání, které zahrnuje dva celostátní televizní kanály a dva celostátní rozhlasové kanály (ATN a ATN News), je poskytovat našim divákům a posluchačům nejlepší světové programy a současně dávat příležitost místním spisovatelům, producentům, hercům a režisérům z afghánské komunity. Jednotlivé programy můžete zhlédnout prostřednictvím webových stránek ATN (www.arianatelevision.com) nebo prostřednictvím satelitního vysílání na satelitech HotBird a GlobeCast.

O společnosti Afghan Wireless

Společnost Afghan Wireless (AWCC) se sídlem v Kábulu založil Ehsanollah Bayat jako společný podnik s firmou Telephone Systems International, Inc. (TSI) a Ministerstvem pro komunikaci. Dnes má firma více než 4 milióny zákazníků po celém Afghánistánu. Afghan Wireless přímo zaměstnává více než 5 500 lidí a dalších 100 tisíc lidí pak zaměstnává nepřímo. Díky tomu je jedním z největších zaměstnavatelů v Afghánistánu a je současně místní jedničkou v oblasti služeb bezdrátové a širokopásmové komunikace pro firemní zákazníky i domácnosti. Další informace najdete na webové stránce www.afghan-wireless.com.

O nadaci Bayat Foundation

Bayat Foundation, která je charitativní organizací ve smyslu článku 501 c(3) příslušného zákona, zlepšuje kvalitu života afghánského lidu již od svého založení v roce 2005. Tato nadace, kterou založili a řídí Ehsan Bayat a Fatema Bayat, se podílí na více než 200 projektech zaměřených na zlepšování kvality života mládeže, žen, chudých osob a seniorů v Afghánistánu. Mezi projekty, které nadace realizuje, patří budování nových objektů a trvale udržitelné infrastruktury v potřebných regionech, dále pak podpora zdravotnictví, vzdělávání, ekonomiky a kulturních programů. Další informace můžete získat na e-mailové adrese info@bayatfoundation.org.

KONTAKT: Montgomery Simus, m.simus@tsiglobe.com +1 702 809 6772

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru