Dnes vyšlo 15 článků

Adobe spolupracuje s MarketBot a Shapeways na nové 3D podpoře Photoshopu

Společnost Adobe ve středu 15. ledna uvedla na trh nejnovější aktualizaci  předplatného svého softwaru v rámci Creative Cloud. Společnost aktualizuje řadu svých nástrojů. Nejdůležitější je přidání nástroje pro výrobu jemných změn v pohledu na fotografii a podpora 3D tisku k Photoshopu. Mezi další nové funkce patří inovativní nástroje jako tužka pro Illustrator, která umožňuje mnohem jednodušší kreslení. InDesign má stále lepší podporu EPUBu a zjednodušené jsou i hypertextové odkazy. Typekit, nástroj písma Adobe, nyní přináší svá písma na ploše i tam, kde k nim mohou uživatelé snadno přistupovat z libovolného stolního počítače a zahrnout je do souborů PDF a tiskových projektů. Kromě toho Adobe učinil i řadu designových změn.

Lokomotiva v novém Photoshopu

Druhá šance k vyzkoušení aplikací

V rámci této aktualizace se Adobe také snaží o vynulování všech svých třicetidenních zkoušek pro Creative Cloud. Každý, kdo se zaregistroval na tuto zkoušku, se nyní může zapsat na další třicetidenní zkušební verzi zdarma.

Vzhledem ke všem nedávným změnám v Creative Cloudu se Adobe rozhodl dát lidem druhou šanci vyzkoušet si nejnovější verze svých aplikací.

3D tisk z Photoshopu

To vše je skvělé, ale o čem budou lidé pravděpodobně mluvit nejvíc, jsou změny ve Photoshopu a především přidání podpory 3D tisku.

I když můžete ve Photoshopu vždy vytvořit základní 3D modely, není to zjevně nástroj, který byl navržen pro tuto práci. Adobe vidí Photoshop jako ideální mezistupeň mezi navrhováním 3D modelů a jejich tiskem.

Nástroj může mít prakticky jakýkoliv 3D model ve standardních OBJ, STL, 3DS, Collada a KMZ formátech a připravit jej k tisku. To znamená přidání potřebné podpory, takže modely se mohou vytisknout.

Díky novému partnerství s MakerBot můžete nyní s Photoshopem přirozeně tisknout na 3D tiskárnách této společnosti. Partnerství s Shapeways umožňuje uživatelům také snadno tisknout své návrhy týkající se různých materiálů a barevných možností.

Photoshop dokonce dokáže odhadnout cenu těchto výtisků a poskytne uživatelům náhledy založené na barvách a materiálu, který si uživatel vybírá.

Práce v Photoshopu

Podpora různých 3D tiskáren

Kromě MakerBot Adobe podporuje i další populární 3D desktopové tiskárny a uživatelé mohou vždy vytvořit své vlastní profily pro zařízení, která ještě nejsou v knihovně Adobe.

V rámci této aktualizace společnost rovněž dodává podporu 3D modelu do Behance. Ve výchozím nastavení Behance zobrazuje pouze obrázky ve formátu JPEG, ale Adobe spolupracuje i se Sketchfabem na vložení 3D modelů do Behance.

Adobe se jednoznačně zajímá o 3D tisk a vzhledem k jeho dědictví jako společnosti, která se stará o kreativní profesionály, by nebylo nijak zvláštní, kdyby pokračovala v investování do této oblasti. V současné době Adobe nemá žádné 3D modelovací nástroje ve svém lineupu, takže možná přidá tuto funkci do Photoshopu.

3D projekce

Zajímavá funkce 3D perspektiva

3D tisk není jedinou vychytávkou ve Photoshopu. Adobe také oznámil funkci 3D perspektiva Warp, kterou firma poprvé ukázala během své MAX konference v květnu 2013.

Jak už demonstroval věrozvěst Adobe Designu Terry White během tiskové konference na počátku tohoto týdne, tato funkce je užitečná zejména při práci s kompozitními obrazy, které obsahují některá aktiva pořízená z mírně odlišných úhlů.

3D perspektiva

Pomocí tohoto nástroje můžete jednoduše nakreslit obecný obrys objektu, který jde ruku v ruce s perspektivou. Jakmile Photoshop zná současnou perspektivu, můžete si přepínat ze značkovacího režimu do režimu osnovy a upravit si perspektivu. Někteří podnikaví návrháři dokážou najít způsob, jak tuto funkci kreativně využít.

Nové nástroje Photoshopu v akci

Zdroj: https://techcrunch.com/2014/01/15/adobe-partners-with-markerbot-and-shapeways-to-bring-3d-printing-support-to-photoshop-adds-perspective-warp-tool-resets-30-day-trials/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru