Adobe rozšiřuje sortiment. Nová aplikace usnadní práci designérům

Už tak poměrně rozsáhlé portfolio produktů společnosti Adobe se rozrostlo o novou aplikaci. Nese název Comp CC a od dnešního dne je dostupná pro majitele iPadů.

Produktový manažer společnosti Adobe, Will Eisley, minulý týden vyjádřil své přesvědčení o tom, že kreativci budou nově brát mobilní zařízení jako vhodný způsob, kterak nahradit klasické pero s papírem. V současné době práce designéra vypadá tak, že v první fázi je vytvořen ručně kreslený návrh, jenž je následně nutné přepracovat do digitální podoby. Nástupem aplikace Comp CC tato fáze odpadá. Designéři díky ní mohou vytvářet prvotní návrhy pomocí svých mobilních zařízení.

Iniciativní blbe…tedy aplikace

A jak se to vlastně ovládá? Celé to funguje na systému gest, podobně jako nedávno vydaný mobilní Office od Microsoftu. Řekněme, že chcete nakreslit trojúhelník v kruhu. Nejprve pochopitelně nakreslíte trojúhelník. Následně přimalujete malý kroužek do jeho pravého spodního rohu. Aplikace vám v ten moment nabídne vytvoření editovatelného obrazce, v našem případě trojúhelníku. Nebo další příklad: chci vytvořit textové pole. To udělám jednoduše tak, že nakreslím prstem čáru, na jejímž konci udělám tečku. Gest pro ovládání aplikace Comp CC je celá řada a několik si jich můžete prohlédnout na obrázku níže.

Aplikace se ovládá pomocí gest.

Aplikace se ovládá pomocí gest.

Time is money

Comp CC je první aplikací společnosti Adobe, jež je spojena s TypeKitem. To znamená, že jsou v jejím rámci dostupné všechny běžné fonty.

Eisley vyvrátil domněnky, podle kterých je Comp CC pokusem o vytvoření iPadové verze programu InDesign. Jeho tvůrci chtějí, aby jej designéři využívali namísto klasického pera s papírem a tím významně ušetřili čas. Jak je všeobecně známo, tak čas jsou peníze.

Ve chvíli, kdy dokončíte svůj návrh, dostanete šanci přeposlat si jej na svůj stolní počítač. Pochopitelně můžete pokračovat v práci na svém iPadu, jen je potřeba si uvědomit, že po odeslání na počítač již není možné přesunout si svůj projekt zpět do mobilu.

Zdroj: TechCrunch

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru