Adip Gupta: Zakladatel a generální ředitel společnosti Function Space

Adip Gupta je veleúspěšný zakladatel a generální ředitel sociální sítě Function Space zaměřené na výzkum a vědu. Dříve pracoval jako vedoucí interaktivní designér jazyka Python určeného pro programování. Gupta původně vystudoval inženýrství zaměřené na oblast těžby ropy, nicméně jeho celoživotními zájmy se staly věda, programování a projektování. To vše nakonec vedlo k založení úspěšné sociální sítě Function Space. Jakou výpočetní techniku tento úspěšný podnikatel využívá?
adit.gupta

Jaký hardware používáte?

Většinou pracuji na svém Mac Mini majícím 8 GB RAM. Spolu s ním využívám také výkonný displej Apple Thunderbolt a také klávesnici Wireless Keyboard od Apple. Vlastním také notebook z řady Sony Vaio, který běží na operačních systémech Ubuntu 12.10., Fedora 19 a Windows 7. Rád pracuji v mnoha různých operačních systémech.

Pro projektování se mi nejvíce hodí tablet Wacom Intuos s Moleskine. Pokud se chci podívat na film anebo si přečíst novinky, pak využívám svého iPad druhé generace. Pro telefonování je pro ideálním společníkem iPhone 4S. Jestliže si chci něco přečíst na cestách, pak vytáhnu Kindle Paperwhite.

Jinak mám zálibu i v astronomii. Tady využívám Celestron AstroMaster 76 EQ. Sledování hvězd po náročném dni mě neskutečně uklidňuje.

A software?

Když pracují na vývoji, tak je pro mě ideální Vim a jemu přizpůsobené soubory vimrc. Jinak jsem ale využíval celou řadu různých editorů, mezi které patří třeba Sublime, Brackets anebo Emacs. Používám i kontrolní systém Git.

Pro online uložiště se mi nejvíce hodí GitHub anebo BitBucket. Pro sledování výkonnosti se mi jeví jako ideální New Relic a Pingdom. Se svým týmem komunikuji prostřednictvím HipChatu a Basecamp.

Vrhnu-li se na projektování, pak preferuji Moqups pro Wireframing. Výhodnější je pro mě projektování přímo v prohlížeči. Když chci sdílet práci na projektu, tak to udělám přes CloudApp. Pro rozhodování o využití barev jsou z mého pohledu ideální Color Snapper či Adobe Kuler.

Na svém iPhonu využívám nejčastěji IMessage. Jako hvězdářský asistent mi slouží Sky Guide. Abych se naučil nové jazyky, spustím si aplikaci Duolingo. K tomu, abych byl fit, mi poslouží aplikace Argus. Jinak jsou pro mě samozřejmostí Gmail, Dropbox, Skype a několik dalších běžných aplikací.

Jaké byste chtěl mít vybavení?

Byl bych moc rád, kdybych mohl využívat nastavení multi- monitoru, které by běželo na high- end GPU a GBS RAM. Vynikající by byl i Mac Book Air disponující větší pamětí a displejem Retina. Abych byl upřímný, chtěl bych zařízení poskytující vyšší výpočetní výkon a zároveň příjemné uživatelské rozhraní.

Zdroj: https://adit.gupta.usesthis.com/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru