Dnes vyšlo 15 článků

Adidas začíná prodávat boty z mořského odpadu

Možná si pamatujete, že už loni Adidas představil koncept obuvi, která byla vyrobená z mořského odpadu. No a letos se povedlo tento kousek skutečně zrealizovat. Boty s názvem UltraBOOST Uncaged Parley se zrovna začínají prodávat.

Adidas se snaží ve výrobě eliminovat materiál, který ještě nebyl použitý, a místo toho se chce zaměřit na recyklování. Spojil se s organizací Parley for the Oceans, která se zaměřuje na vyčištění moří a oceánů od odpadu. No a právě tento sesbíraný odpad využívá Adidas pro výrobu svých ekologických bot.

parley3

Takhle vypadal původní koncept

Boty jsou z 95 % tvořené plastem posbíraným z oceánu (konkrétně nedaleko Malediv), zbylých 5 % prý tvoří také recyklované materiály. Letos však bylo vyrobených pouze 7 000 párů.

parley2

A tohle je definitivní podoba

parley

Na botách rozhodně není poznat, že jsou z odpadu

Příští rok se Adidas chystá pustit do výroby recyklovaných bot s mnohem větší vervou. Odhady tvrdí, že by mělo být vyrobeno milion párů! Cena vás ovšem nepotěší. Za všechno ekologické a bio se prostě platí a v tomto případě tomu není jinak. Boty vyjdou na 220 dolarů, tedy 5400 korun.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru