Dnes vyšlo 15 článků

Adidas vyrobil biologicky rozložitelné tenisky z umělých pavoučích vláken

Společnost Adidas před nedávnem vyrobila tenisky z mořského odpadu. Nyní představila první tenisky vyrobené z umělého pavoučího vlákna zvaného Biosteel, přičemž se jedná o stoprocentně biologicky rozložitelné vlákno. To je získané ze stejných bílkovin, které používají pavouci k výrobě pevných a pružných pavučin. 

Vlákna Biosteel, jejichž výrobou se zabývá německá společnost AMSilk, jsou ve srovnání se syntetickou konkurencí o 15 % lehčí. Společnost Adidas dokonce uvedla, že se má jednat o nejsilnější plně přírodní dostupný materiál na trhu. Tenisky z těchto speciálních vláken se dále vyznačují odolností vůči vlhkosti, vzdušností a antibakteriální ochranou. A navíc je produkt kompletně veganský.

adidas-biosteel-synthetic-silk-2-728x546

Zdroj: Ecouterre

Společnost Adidas, která představila tenisky zvané Futurecraft Biofabric, se snaží změnit sportovní odvětví. Ve spolupráci s německým profesionálem AMSilk plánuje zkoumat další možnosti využití vláken ve více produktech. Sportovní značka Adidas by se tak mohla plně věnovat udržitelným inovacím.

„Takový koncept představuje prvotřídní inovace,“ řekl James Carnes, viceprezident tvorby strategie společnosti Adidas. „Používáním vláken Biosteel v našich produktech se nám podařilo dosáhnout bezkonkurenční úrovně udržitelnosti. Toto je pro nás průkopnický krok dopředu, který sahá za hranice udržitelnosti a směřuje do nové oblasti bionických inovací.“

Zdroj: Ecouterre

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru