adidas odkoupil společnost Runtastic

Florian Gschwandtner, výkonný ředitel společnosti Runtastic, informoval o tom, že německý výrobce sportovních potřeb adidas odkoupil společnost Runtastic za 239 milionů amerických dolarů.

Společnost Runtastic byla založena v roce 2009 v Austrálii a během několika let se stala ve světě fitness populární. Appka měří různé druhy aktivity, včetně běhu, jízdy na kole, ba dokonce sleduje i spánek. Firma Runtastic se zaměřovala také na výrobu hardwaru – fitness hodinky s GPS modulem, monitor tepu, fitness tracker Orbit a další.

3140233877_a238685dcc_b

adidas + Runtastic

„Obě společnosti pevně věří, že dohromady můžeme vytvořit unikátní produktové portfolio a bezkonkurenční zákaznickou zkušenost pro existující členy komunity a potenciální uživatele,“ dodal výkonný ředitel Gschwandtner.

Cílem akvizice je zlepšit postavení na trhu s inteligentním příslušenstvím. Zde aktuálně vede Nike se svým inovativním řešením Nike+.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru