Abyste nemuseli neustále restartovat Wi-Fi

Všichni časem přijdeme na to, že za nefunkčnost internetového připojení nemůže konkrétní router. Když se ho pokusíte vyměnit, nakonec zjistíte, že tomu novému vypadává signál taky. Občas se to prostě stává, internet se zpomalí a je po parádě. Obvykle pomůže pěkně dojít k routeru a restartovat ho. Jenže kdo tam má pořád chodit?

Bohužel nemáme žádný tip, jak přinutit signál, aby nevypadával, ale objevili jsme na internetu jednu zajímavou vychytávku, která pomáhá právě s tím restartováním. ResetPlug je chytrá elektrická zásuvka. Když do ní zapojíte svůj Wi-Fi router, sleduje připojení, a pokud objeví problém, router automaticky restartuje. Nejlepší na tom je, že funguje úplně sama. Není potřeba ji o restartování na dálku prosit, hlídá si to.

resetplug

Na chytré zásuvce svítí modré světýlko. Pokud svítí, znamená to, že je internetové připojení v pořádku. V případě že bliká, to v pořádku není a router bude restartován. Můžete totiž klidně nastavit, jak dlouho má zásuvka čekat, jestli se připojení náhodou nevzpamatuje. Celé je to strašně jednoduché, ale nápad rozhodně dobrý.

Nevýhodou je cena. ResetPlug vyjde na 60 dolarů (1400 Kč) a to nepočítáme poštovné. Do Česka navíc vůbec zaslat nejde. V nabídce je jen velmi omezený počet zemí, z našich nejbližších sousedů je tam Německo. Objednání ResetPlug do Německa i s poštovným stojí 2000 Kč. I za tuhle cenu se však najdou lidé, co si chytrou věcičku pořídí. Stabilní bezdrátové připojení k internetu je totiž čím dál důležitější – jak budeme asi ovládat chytré vytápění nebo chytrou ledničku?

Komentáře

Nahoru