Abbott Laboratories: test na Covid-19 za 5 dolarů

Abbott Laboratories: test na Covid-19 za 5 dolarů

Nový test o velikosti kreditní karty uvádí výsledky za 15 minut. Společnost Abbott Laboratories získala souhlas s testem přenosného antigenu COVID-19, který přináší výsledky za 15 minut a jeho prodejní cena je 5 dolarů. Přenosný test na koronavir je velký přibližně jako kreditní karta. K testování nejsou potřebné žádné další komponenty. 

Společnost Abbott Laboratories ve středu uvedla, že získala rozhodnutí o registraci pro přenosný antigenový test COVID-19, který může ukázat výsledky do 15 minut. Test lze provádět pouze s vatovým tamponem, není nutné provádět složité laboratorní testy. Společnost Abbott očekává, že v září odešle desítky milionů testů, počínaje říjnem stoupne na 50 milionů testů za měsíc.

Test, BinaxNOW COVID-19 Ag Card, by mohl být použit k ověření, zda lidé, kteří se účastní větších setkání, nemají COVID-19 a mohli by pomoci při uvolnění situace v USA. Společnost Abbott vytvořila aplikaci ke stažení, kterou mohou lidé, kteří se účastnili testu, prezentovat před vstupem do míst, kde je velká koncentrace lidí. Antigenové testy jsou levnější a rychlejší než testy molekulární diagnostiky. Nicméně je o něco málo pravděpodobnější selhání při identifikaci pozitivních případů viru než laboratorní diagnostické testy. US Food and Drug Administration udělila schválení v rámci svého programu pro nouzové použití. Becton Dickinson a Co a Quidel Corp již prodávají antigenové testy.

Spojené státy mají nyní více případů koronaviru než kterákoli jiná země. Od března získala společnost americká povolení k pěti dalším testům na koronaviry, včetně jednoho s názvem ID Now, který může přinést výsledky během několika minut a nyní se používá v Bílém domě.

 

Zdroj,foto: weforum.org

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru