A pak že je WoWko k ničemu

Taky vás štve, jak vám lidé okolo vás neustále říkají, že hry vám v životě stejně k ničemu nebudou? Většinou to pochopitelně říkají ti, kteří nikdy nic nehráli, a tak nedokáží pochopit, kolik užitečného se v nich můžete naučit. Od angličtiny až k záchraně života sestry.

Tak tímhle můžou argumentovat všichni vášniví hráči World of Warcraft, až se je zase máma bude snažit odtrhnout od počítače. Je to sice stará zpráva, ale jako zdůvodnění toho, že hry vás do života naučí spousta užitečného, bohatě postačí.

Dvanáctiletý norský chlapec Hans Jørgen Olsen zachránil svou sestru před losem tím, že předstíral smrt. Jak ho to napadlo? Předstírání smrti je dovednost, kterou ve WoW získávají lovci ve třicátém levelu. Hans ze hry dobře věděl, že když se bude tvářit mrtvě, nepřítel o něj ztratí zájem.

Kdyby nehrál WoW, kdo ví, jak by to dopadlo

Hans a jeho sestra šli na procházku do lesa nedaleko jejich domu. Sestra zřejmě rozrušila jednoho z místních losů, který se za ní vydal. Děti na něj prvně křičely, ať jde pryč, ale neposlouchal. Není se čemu divit, losi nejsou známí jako příliš moudrá stvoření.

Pak si ale chlapec vzpomněl na skill z WoWka. Spadl na zem a tvářil se mrtvě. Zafungovalo to. Obě děti přežily bez zranění.

boy_moose_530

Radši se ale připravte na to, že máma vám bude oponovat, že v Česku žádného losa nepotkáte, takže jsou ty hry stejně k ničemu.

Zdroj: Wired

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru