Dnes vyšlo 1 článků

A je to tu zase: Samsung shořel pod polštářem dospívající dívky

Vlastně by vás to už ani nemělo překvapovat. Takové věci se prostě čas od času stávají. Případy shoření smarpthonu značky Samsung jsou docela časté. Ale teď prý zjistili, co za vznícení mohlo. A Samsung za to vážně nemohl.

Třináctiletá Ariel Tolfree ze severního Texasu jako každá běžná dívka v jejím věku v nočních hodinách spala. Z klidného spánku a hezkých snů ji ale probudil zápach. Bylo cítit, jako když se něco pálí.

„Nic jsem si z toho nedělala, a tak jsem spala dál. Jenže pak jsem se probudila znovu a zápach byl ještě výraznější,“ popsala Ariel.

ariel

Takhle dopadl polštář třináctileté Ariel.

Ukázalo se, že zápach pochází z roztaveného mobilu Samsung Galaxy S4, který měla během spánku pod polštářem. I když není jisté, co se stalo, Arielin otec Thomas se domnívá, že se telefon příliš přehřál, což způsobilo jeho vydutí a vzplanutí.

„Celý telefon se rozpustil,“ vysvětlil Thomas. „Plast i sklo. Vlastně se ani nedá říct, že je to telefon.“

galaxy-s4-burn

Možná byste vážně ani nepoznali, že jde o telefon.

Samsung za to tentokrát nemůže

Nicméně tentokrát to pro Samsung vypadá docela dobře. Ukázalo se, že to asi vážně není jeho vina. Ariel totiž ve svém mobilu měla náhradní baterii od jiného výrobce. A Samsung sám výslovně uvádí, že takové jednání nedoporučuje. A co víc, dokonce varuje, že pokud dáte své zařízení pod peřinu nebo jiný materiál, který omezuje proudění vzduchu, může vzniknout požár.

baterry

Za všechno prý může tato baterie.

Ariel i její táta samozřejmě tvrdí, že takové varování nikdy neslyšeli. Thomas dodává, že má Samsung lidi varovat pořádně. Třeba takovým štítkem, který je na krabičce od cigaret.

I když na tom tedy Samsung nemá žádnou vinu, uvedl, že dá Ariel nový smartphone, ložní prádlo, matraci i polštář.

Zdroje: The Inquirer, DailyMail

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru