Dnes vyšlo 15 článků

A je to tady! Společnost Sony představila PlayStation 4

Očekávání se potvrdila. Na čtvrteční konferenci společnosti Sony byla opravdu představena po více než šesti letech nová konzole PlayStation. Je v pořadí už čtvrtá a přináší s sebou velmi významné novinky, jako „streamování“ her, mnohem lepší sociální provázanost nebo zase o level pokročilejší multimediálnost zařízení a propojení s ostatními „chytrými“ přístroji, například s tablety či smartphony.

Na konferenci se ukázalo, že řada spekulací vynořených v minulém týdnu byla pravdivá. Skutečně se jedná o jakousi předělávku PC s procesorem architektury x86, vestavěnými diskem a 8 GB paměti. I obrázky, ukazující vzhled nového ovladače pro PS4 neskrývaly žádnou lež a skutečně je nový ovladač snímán dvěma kamerami a obsahuje také výstup pro sluchátka a dotykovou plochu. A kdy si tohle všechno budeme moci koupit? „PS4 přijde o svátcích na konci roku 2013,“ uvedla společnost ve videu na závěr prezentace.

Nebude chybět ani nové streamování her, tedy možnost hraní her bez nutnosti jejich instalace přímo z internetového serveru. K hraní některých her tak bude potřeba pouze internetové připojení. Bude také možné hrát hru bez plného stažení – uživatel získá část dat pro spuštění hry a zbytek se stáhne během hraní. Kromě rychlé instalace ale přibude také rychlý start. Uživatel si může zahrát už po několika sekundách od startu a bude moci pokračovat přesně tem, kde skončil.

Vývojářsky více přívětivá konzole bude také disponovat rozsáhlým sociálním aspektem hraní. Přibude tlačítko, pomocí kterého se hráč podílí o hru s přáteli, kteří budou moci hru komentovat, sdílet dále a pomáhat „primárnímu“ hráči v nesnázích. Nebude problém ani natočit video ze hry a přímo ho sdílet na sociální sítě.

Tak co? Těšíte se? Chtěli by jste vlastnit nový PlayStation? Tak v tom případě vás potěším – pravděpodobně bude o zhruba 100 liber levnější, než kolik stál PlayStation 3 na začátku prodeje, tedy přibližně 300 liber (cca. 9000 Kč).

Zdroj: ČTK

Aktivní mladý student se zálibou v informačních technologiích, operačních systémech, mobilních zařízeních, programování a psaní. Velký fanoušek mobilního operačního systému Android a šťastný majitel několika Androidích zařízení.

Komentáře

Nahoru