9letý chlapec po šesti letech opět slyší díky iPhonu

Viceprezidentka životního prostředí, politiky a sociálních iniciativ pro Apple – Lisa Jackson – sdílela prostřednictvím serveru ABC7 News příběh hluchého devítiletého chlapce, jemuž byl navrácen sluch díky implantátu kostního vedení v uchu ovládaného aplikací pro iPhone. Viceprezidentka podotkla, že technologie skutečně mohou změnit život, přičemž devítiletý chlapec jménem Joshua je názorným příkladem.

Joshua Gomez začal přicházet o sluch ve třech letech. Během následujících pěti let podstoupil řadu operací, které mu ale nepomohly. Konvenční sluchové pomůcky mu také stav nezlepšily. Naštěstí, v dětském sluchovém centru v Stanfordu se našlo vhodné řešení.

joshua

Joshua může opět slyšet. Zdroj: 9TO5Mac

„Joshua dostal moderní zařízení Cochlear Baha 5, prostřednictvím kterého dokázal opět na obě uši slyšet. Přístroj, který byl vyrobený při iPhone, mu dává možnost používat technologii od Applu, aby zlepšil svůj život,“ dodala Lisa Jackson.

Zařízení se od běžných pomůcek pro sluchově postižené liší tím, že Cochlear Baha 5 vysílá zvuk do vnitřního ucha přes kostní vedení, čímž obchází jiné části ucha, které by netolerovaly danou pomůcku.

iPhone aplikace umožňuje naladit zvuk tak, aby vyhovoval různým prostředím, například v hlučném prostředí. A zároveň si může chlapec přenášet zvuk z iPhonu či iPadu přímo do zařízení.

Zdroj: 9TO5Mac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru