Dnes vyšlo 15 článků

9letá vývojářka aplikací pro iPhone umí programovat lépe než většina dospělých

Tim Cook na letošní události WWDC 2016 prozradil, že daroval celkem 350 stipendií mladým developerům. O jednom vítězi se generální ředitel společnosti Apple zmínil konkrétně, a to o 9leté dívce jménem Anvitha Vijay z Austrálie. Ze strany společnosti se jedná o skvělý marketingový tah, přičemž odkazuje, že programování iOS aplikací je skutečně jednoduché. A 9letá dívka, která možná programuje lépe než většina dospělých, je živým důkazem.

Velice mladá dívka v rozhovoru pro server USA Today uvedla, že má před sebou ještě dlouhou cestu v oblasti programování. První aplikace, kterou vytvořila, se nazývá Smartkins Animals, která má učit malé děti rozpoznávat zvířata. Před zveřejněním rozhovoru měla aplikace několik set stažení.

Anvitha Vijay

Anvitha Vijay je devítiletá programátorka. Zdroj: YouTube

„Bylo to jako sen. Být tady a setkat se s tolika lidmi,“ dodala Anvitha. „Jsem teprve na špičce ledovce programování, ještě se mám co učit.“

Vyjádřila se také na adresu Tima Cooka, o kterém mluví jako o opravdu laskavém a dobrém člověku.

S programováním začala teprve v 7 letech, a to pomocí instruktážích videí na YouTube. Vytvořila aplikaci, prostřednictvím které se mohla i její sestra naučit identifikovat zvířata. K programování této aplikace použila Xcode. A aby mohla nahrát aplikaci na iTunes, použila účet své matky, protože účet na iTunes může mít až od 13 let.

Anvitha momentálně pracuje na další aplikaci, která by měla být určena studentům. Aplikace by měla pomoci studentům získat větší důvěru ve třídě. A k programování použila nejnovější programovací jazyk Swift.

„Chci vytvořit rozdíly v životech lidí prostřednictvím technologií,“ je napsané na její vizitce.

Zdroj: Appy Geek

Komentáře

Nahoru