9letá školačka otevřela knihovnu pro chudé děti

Téměř každý rodič se snaží své děti vést, aby se vzdělávaly a aby byly užitečné pro společnost. Ukázkovým příkladem je devítiletá Muskaan Ahirwar, žačka třetí třídy z Bhópálu. „Potřebujeme blízko domova knihovnu, děti potřebují číst,“ pomyslela si Muskaan počátkem roku 2016. Nicméně neočekávala, že by někdo knihovnu v chudinské čtvrti založil, a tak se do toho pustila sama.

V indickém Bhópálu se nyní schází děti v knihovně, a to díky ambiciózní devítileté školačce. Většinou do knihovny chodí děti, které se dříve potulovaly po venku. Ale nyní mají jiný koníček, a to čtení. Muskaan otevírá svou knihovnu na jednu hodinu každý den po škole.

muskaan_big

Zdroj: Hate Free

„Od té doby, co jsem otevřela knihovnu, ji pravidelně každý den navštěvuje i 25 dětí,“ dodává dívka.

V knihovně je z čeho si vybírat, přičemž zpočátku bylo k dispozici pouze 25 knih. Nyní si děti mohou vybírat ze 700 knih. Sbírka se rozrostla, neboť lidé z jiných indických měst, ba dokonce i ze Spojených států či Austrálie začali dívce knihy posílat.

knihovna_indie

Zdroj: Hate Free

„V knihovně si nejenže čteme, ale také hrajeme hry s přáteli. Pořádáme i znalostní soutěže. Děti, které čtou spoustu knih a spoustu toho ví, se mohou těšit na překvapení,“ pochvaluje si jeden z návštěvníků knihovny.

Muskaan chce knihovnu rozšířit, aby ji mohlo navštěvovat mnohem více dětí. A vybízí ostatní děti na světě, že pokud mají chuť se učit, mohou si založit vlastní knihovnu a studovat jako oni.

Zdroj: Hate Free

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru