97letý téměř slepý muž vytváří pozoruhodné obrazy v Malování

97letý téměř slepý muž vytváří pozoruhodné obrazy v Malování

Hal Lasko je velmi těžce zrakově postižený muž, který za tři roky oslaví významné životní jubileum sta let. Nečekejte ale nemohoucího stařečka, který s rukama v klíně čeká na smrt – Hal i přes svůj vysoký věk a postižení vstoupil na pole umění a vytváří pozoruhodné obrazy v Malování z Windows ‘95.

97letý téměř slepý Hal Lasko vytváří krásné obrazy v Malování

Hal Lasko

Starý muž vytváří styl, charakterizovaný jako „srážka pointilismu s osmibitovým uměním“ a malování se prý věnuje až deset hodin denně. Nyní své obrazy prezentuje ve své první umělecké výstavě a také je prodává online.

Věřili byste, že tyto obrazy vznikly v zoufale nepraktickém Malování?

Věřili byste, že tyto obrazy vznikly v zoufale nepraktickém Malování?

Muž za druhé světové války sestavoval mapy, podle kterých byly směrovány bombové útoky, a později pracoval jako písař v takových společnostech, jako je Goodyear nebo General Tire. V sedmdesátých letech odešel do důchodu. Po desetiletích v důchodu mu rodinní příslušníci ukázali Malování, nástroj, který přímo zoufale postrádá jakékoliv zajímavé prvky, načež v sobě Hal po osmdesátce objevil výtvarný talent a naplno se pustil do nové záliby.

Pokud vás čilý stařík zaujal, shlédněte citlivý dokument, který o něm natočil Josh Bogdan. Možná se ptáte, zda je Hal Lasko jediným takto aktivním seniorem – ale není. 73letý Japonec Tatsuo Horiuchi maluje své výtvory za použití nástroje Microsoft Excel.

Zdroje: https://goo.gl/EWQJEB

https://mashable.com/2013/07/24/97-year-old-artwork-ms-paint/

Komentáře

Nahoru