92% lidí využívá na smartphonech aplikace od Googlu

Google je obrovským gigantem na internetu. A to platí i na softwarovém trhu chytrých mobilních telefonů. Ať už se jedná o Google Chrome, Google Maps nebo Google Now, či dokonce Google+, více než 92% uživatelů alespoň jednu z těchto služeb používá.

Ostatní firmy ale nejsou moc pozadu. Například Facebook využívá 84.6% lidí a nějakou aplikaci od  amerického konkurenta Googlu, Yahoo!, využívá 83.2%. Nicméně Microsoft zde zaostává se svými 46%.

Okolo 46% se pohybuje i Wikipedie a jí přidružené stránky. Apple ale na tom se svými 50% není o moc lépe. Zajímavostí je, že Ebay využívá více než 1/3 uživatelů smartphonů.

Dá se tedy říci, že Google vévodí na mobilních trzích. Ostatní giganti jsou zde ale pozadu. I tady jde vidět, proč se Google stal tak úspěšným. Dokáže totiž jít s dobou a neustále rozšiřuje svůj záběr.

Naopak Microsoft po Windows XP usnul na vavřínech, a jde to poznat i zde. Nejenom že se svými Windows Phone zaspal dobu ( a má teď co dohánět), tak ani jeho aplikace nejsou žádná sláva.

 

Statistika využívaností aplikací

A jak jste na tom vy? Patříte mezi ty výjimky, které se vyhýbají aplikacím od Googlu?

Zdroj: mashable.com

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru