Dnes vyšlo 15 článků

9 možností, jak Facebook mohl utratit 380 miliard místo koupě WhatsApp

Facebook oznámil, že má v plánu koupit společnost WhatsApp, která provozuje nejpopulárnější aplikaci pro posílání SMS zdarma. Za tuto aplikaci s necelou půl miliardou uživatelů zaplatí Facebook 19 miliard dolarů – tedy 380 miliard korun.

V loni Facebook zaplatil za Instagram 1 miliardu dolarů. A to přišlo mnoha lidem jako udivující částka. Zajímalo by nás, co říkají nyní na WhatsApp, který stál 19x více.

Nicméně jelikož je 380 miliard korun nepředstavitelná částka, tak jsme se vám rozhodli ukázat 9 možností, co by s těmito penězi šlo ještě udělat.

1. 4 světové obchodní centra

Mark Zuckerberg a jeho tým by mohli postavit 4 nové mrakodrapy. A ještě by jim 40 miliard korun zůstalo.

01

2. Roční rozpočet OSN

Minulý rok si OSN vyžádala 260 miliard korun na celosvětové humanitární operace. Facebook by to mohl celé zaplatit a navrch ještě něco přiložit.

02

3.  12,6 miliard hot dogů

Hot dogy patří mezi oblíbené jídla Marka Zuckerberga, šéfa Facebooku. Průměrná cena v Kalifornii se pohybuje okolo 30 korun za hot dog. Za to by měl Mark 12,6 miliard hot dogů. I kdyby snědl hot dog každou sekundu, tak by mu trvalo 400 let na jejich snědení.

> on July 2, 2009 in New York, New York.

4. Půjčka Ukrajině

Minulý rok si Ukrajina půjčila od Ruska 300 miliard Kč, což vyvolavo obrovské protesty v hlavním městě. Facebook tomu „mohl“ zabránit.

04

5. 678 nukleárních bomb

1 nukleární bomba stojí asi 540 miliónů korun. Místo koupě WhatsAppu se tedy Facebook klidně mohl stát nukleární velmocí.

05

6. 4 letadlové lodě

Mark Zuckerberg, Sheryl Sandberg, David Ebersman a Mike Schroepfer jsou 4 nejvýše postavení pracovníci ve Facebooku. Za 380 miliard by si mohli pro sebe pořídit 4 letadlové lodě. Jachty jsou pro amatéry.

06

7. Pomoc Filipínám

Hurikán Haiyan  v minulém roce zdevastoval Filipíny a zabil více než 5 tisíc lidí. Obnova po této katastrofě se odhaduje na 120 miliard korun – tedy asi třetinu toho, co Facebook zaplatil za WhatsApp.

07

8. 19 tisíc váz umělce Ai Weiwei

Kdyby se náhodou Facebook rozhodl investovat do umění, tak tohle je jedna z možností. Akorát nevíme, kde by se všechno to umění uložilo…

08

9. Netflix všem zaměstnancům na 31 tisíc let

Netflix je streamovací služba, pomocí které se jde dívat na obrovské množství filmu a seriálů. Měsíčně vyjde na nějakých 8 dolarů, tedy asi 160 Kč. Celé generace zaměstnanců Facebooku by tedy mohlo sledovat všechny možné videa…

10zdroj: cnn.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru