Dnes vyšlo 15 článků

9 nejzbytečnějších drahých věcí, které můžete koupit na internetu

Když se lidé rozhodnou utrácet přebytečné miliony za vodní skútry a jachty, je to vlastně ještě docela super a nedá se tomu tolik říkat rozhazování peněz. Ale když si koupí něco jiného (třeba něco z našeho seznamu), může to být trochu divné… nebo přímo absurdní.

1. Kámen, který vypadá jako maso

Na eBayi je v současné době na prodej kámen, který vypadá jako maso. Kupte jej a udělejte si legraci ze svých přátel! Za pouhých 1 255 000 dolarů (zhruba 25 milionů Kč) si s tímto kamenem můžete dělat cokoliv.

natually-formed-bbq-pork-rockZdroj: Spend Money Online

2. Tričko, které navrhl Kanye West

Tričko od známého designéra může stát docela dost peněz. Někdy je to proto, že tito designéři používají drahé materiály. Někdy je to však díky tomu, že čím slavnější je designér, tím dražší je tričko. To docela dává smysl. Takže se nedivte, že tričko, které navrhl Kanye West, je tak zbytečně drahé.

Je to jen obyčejné bílé bavlněné tričko. Ale stojí $120 (necelé 2500 Kč). Je pravda, že bylo vytvořeno ve spolupráci se značkou A.P.C (podél výstřihu je napsáno „A.P.C. Kanye“) a je vyrobeno ze 100% egyptské bavlny, ale to je asi tak všechno. Můžete si jednou koupit nebo těch 120 dolarů radši vyhodit z okna.

yeezusteeZdroj: Color Lines

3. Diamantové kontaktní čočky

Jednou z možností pro lidi, kteří nechtějí nosit brýle nebo tradiční (čti: neviditelné) kontaktní čočky, jsou tyto diamantové čočky. „Když budou vaše oči zářit jako diamanty, nikdo se od nich nebude moci odvrátit,“ tvrdí jejich tvůrce Chandrashekhar Chawan. A kolik vás tato zvláštní jiskra v oku bude stát? Pouhých 15 000 dolarů (300 000 Kč), takže rozhodně neváhejte!

diamond-contacts-hlarge-1130a.grid-8x2Zdroj: Today

4. Rybářská návnada za milion dolarů

Rybaření obvykle není příliš finančně náročné, stačí jen prut a návnada. Levná návnada. Ale pokud máte trochu více peněz, které můžete rozhazovat, můžete si koupit návnadu za milion dolarů. Je totiž ze zlata a platiny a zdobí ji diamanty a rubíny. Jen pravděpodobně nebude fungovat o nic lépe než ta obyčejná.

million2Zdroj: Boing Boing

5. Toaletní papír

Pokud si myslíte, že váš zadek si zaslouží něco lepšího než obyčejný bílý toaletní papír, zkuste tenhle v černé, modré, růžové, fialové, zelené nebo nějaké jiné barvě dle vašeho výběru. Nejlevnější dvouvrstvá varianta vás bude stát 6 dolarů (120 Kč) – a to podle všeho ještě 2 dolary ušetříte! Není to tak šílená částka v porovnání s ostatními položkami na našem seznamu, ale když vezmeme v úvahu obyčejný toaletní papír, jehož role stojí ještě méně než 1 dolar, je to hodně velký rozdíl.

toilet-paper-blueZdroj: Renova

6. Parkovací místo

Někdy je těžké sehnat dobré parkovací místo. A proto jsou za něj lidé ochotni dobře zaplatit. Jedno takové místo v San Franciscu se nedávno prodalo za $82 000 (1 660 000 Kč). Dvě další v Bostonu byly vydraženy za $560 000 (11 300 000).

7. Digitální samolepka

Marihuana dokáže být pořádně drahá, takže se není čemu divit, že si vysokou cenu zachovává i ve své digitální samolepkové verzi. A stejně jako spojení se jménem Kanye zvýšilo cenu trička, i tady je to tak. Docela dává smysl, že lidé platí $99 (2000 Kč) za digitální samolepku od Snoop Liona (přes jeho aplikaci Snoopify). Tedy není to jako opravdová samolepka. Je to ještě ke všemu digitální samolepka.

golden-jay-snoopZdroj: CNET

8. Zlatý a diamantový gameboy

Gameboy je prostě legenda. Ale teď, když už je to celkem zastaralá věc, by měl být levný, ne? No ano, ovšem pouze v případě, že není zhotoven ze zlata a diamantů. Takový kousek vás totiž bude stát 25 000 dolarů (půl milionu Kč). A investovat je se opravdu vyplatí. Jak jinak byste si mohli pořádně užít třeba hru Pokemon Gold, kdyby gameboy také nebyl dostatečně gold?

goldgameboyZdroj: Slash Gear

9. Pozlacené svorky

Chcete, aby byly vaše papíry spojené zlatem? Neexistuje proto žádný dobrý důvod. Ostatně stejně jako pro většinu ostatních zbytečně zlatých věcí. Ale zkusit to můžete. Balíček dvaceti takových svorek vás bude stát 210 dolarů (něco přes 4 000 Kč).

goldplated-staples-467x324Zdroj: Luxuo

Takže jakou z těchto zbytečností byste si koupili, kdybyste byli milionáři?

Zdroj: Mentalfloss

Komentáře

Nahoru