9 nejúchvatnějších herních soundtracků

Videohry jsou často chváleny za kombinování hraní a vizuální stránky hry. Nicméně plno her do toho zapojuje i další smysly. Například váš sluch. Perfektní herní soundtrack dotváří atmosféru a tvoří jeden z klíčových prvků při hraní.

1. Tetris

Tetris. Kdo by neznal tuto hru? Skladate tu na sebe kostičky tak, aby vytvořily celou řadu a poté zmizeli. Těm starším z nás se jistě vybaví i tato známá melodie. Ta vyniká i tím, že na internetu se povalují desítky jejich coverů.

Ať už se jedná o beatbox, acapellu nebo například remixu na theraminu. I proto je tato melodie jednoduše nesmrtelná.

2. Sound Shapes

Nestává se moc často, aby herní soundtrack vznikal samotných hraním. Přesně to se totiž děje ve hře Sound Shapes, která spojuje herní soundtrack a samotné hraní v jedno.V základu se jedná o jednoduchou plošinovku.

Musíte zde projít levely, které jsou reprezentovány melodii například od Becka nebo deadmau5e. Po přejití těchto levelů můžete zkusit vaše skladatelské schopnosti a sami si můžete složit novou úroveň a písničku v jednom.

Tato hra je zatím dostupná na PS3 a PS Vita. Nicméně bude dostupná i na PlayStation 4.

3. Myst

Myst pro PC vyšel v roce 1993 a tehdy byl díky svému 3D zpracování velmi populární. A o co jde? Jedná se netypickou adventurní hru, která má velmi mysteriózní atmosféru.

A to celé hudební složka jenom podtrhuje. Hudba vás drží u děje a může ve vás vyvolat i nějakou myšlenku, díky které se dostanete k řešení. Zajímavosti je, že herní vývojáře původně ve hře žádnou hudbu nechtěli.

4. Journey

Další indie hrou, která využila síly hudby je hra Journey z roku 2012. Skladatel Austin Wintory zveřejnil celý soundtrack na YouTube včetně komentáře. Můžeme tedy vidět, jaké myšlenky mu probíhali hlavou pří skládání této hudby.

Tento soundtrack je unikátní v ještě jedné věci. Je totiž prvním herním soundtrackem, který byl nominován na prestižní hudební ceny Grammy. Ocenění nakonec nevyhrál, ale už samotná nominace je určitě velký úspěch.

5. Grand Theft Auto

U GTA je problém vybrat ten nejzajímavější soundtrack. V každém díle se totiž objevuje velké množství písniček, ve kterém snad každý člověk najde nějakou tu svou. Kdykoliv ve hře nastoupíte do auta, tak máte na výběr z několika hudebních stanicí.

Ty nyní patří k typickým rysům značky. Dokonce na iTunes je dostupný soundtrack o velikosti 3 alb.

6. Minecraft

Minecraft. Hra s primitivní grafikou, ale s obrovským rozsahem možností. Rovněž žere hodně času. Řeknete si, že budete hrát hodinu a nakonec to paříte celý den. Čím to je? Částečně za to může i hudba německého skladatele C418.

Hudební složka přesně sedí k celému stylu hry: jednoduchá a inspirující. Jenom si poslechněte tuto ukázku. Na jejím konci se vám už bude chtít něco z bloků postavit.

7. Final Fantasy

První hra ze série Final Fantasy vyšla v roce 1987. Za tu dobu se v této RPG sérii objevilo mnoho znělek, které si pamatujeme dodnes. Hlavní znělka se objevuje téměř v každém dílu série.

Fínal Fantasy VII získala svoji popularitu i díky hudbě. Zajímavostí série Final Fantasy je, že většina melodií se objevuje i v ostatních dílech, což dodává hrám unikátní pocit svázanosti.

8. The Elder Scrolls

The Elder Scrolls je jedna z nejznámějších RPG sérii dnešní doby.  Každý z posledních dílů se odehrává v jedné z provincií země Cyrodiil, čemuž odpovídá i ústřední motiv. Například 3. díl série, Morrowind se odehrává v převážně zelené krajině plné lesů a jezer.

A tomu odpovídá i ústřední znělka, která trochu připomíná Pána Prstenů. Za to zatím poslední díl, Skyrim, se odehrává na krutém severu. A tomu odpovídá i hudba, ve které se objevuje vojenské skandování.

9. The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Okarína. Pravděpodobně vám toto slovo nic neříká. Jedná se přitom o keramický dechový nástroj.  Při prozkoumávání světa bude hlavní postava Link hrát různé melodie právě na tento hudební nástroj. Každá z melodií perfektně sedne k lokaci na mapě.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru