Dnes vyšlo 15 článků

9 nádherných opuštěných míst

Na světě je spousta míst, jejichž krásu nikdo nemůže plně docenit. Jsou ponořená pod vodou nebo umístěná v jiných těžko dostupných lokalitách. A právě proto si jejich výjimečnost můžete vychutnat aspoň na fotografiích. I tak se budete cítit, jako byste tam byli.

1. Kristus v hlubinách

christ-of-the-abyss

Fotografie: Huffington post

Bronzová socha Ježíše Krista se schovává ve vodách v blízkosti Středozemního moře. Mohlo by se zdát, že to byla nehoda, že skončila takhle pohřbená v hlubinách. Ale byl to vlastně nápad Duilia Marcante, italského řidiče. Vytvořil jej Guido Galetti a umístil jej do moře tak, aby paže směřovala k nebi. Socha je však nyní postižena korozí a žijí na ní korýši.

2. Potopená loď v Antarktidě

sunken-yacht-in-antartica

Fotografie: Allison Mack

Za to, že vznikla tato jedinečně vypadající fotografie, mohou čtyři brazilští muži. Byli obdivovat Antarktidu a její zázraky, ale jejich loď se bohužel potopila a začala se pomalu nořit do chladného antarktického moře. Pozitivní však je, že všichni lidé byli v pořádku zachráněni.

3. Hotel v Kolumbii

hotel-in-colombia

 

Fotografie: 100toplist

Tento krásný opuštěný hotel je nyní turistickou atrakcí. Otevřen byl v roce 1928 a všechny ohromil dech beroucím výhledem přes okraj útesu. Kvůli tomu okraji útesu tam však nebylo neobvyklé, aby někdo spáchal sebevraždu. A tak je nyní známý nejen pro ohromující výhled, ale i strašidelnou historii. Lidé tvrdí, že tam občas v mlze a oparu vídají siluety.

4. Ruská vojenská továrna

russian-factory

 

Fotografie: lostateminor

Tuto sovětskou továrnu na rakety dobyla nebojácná mladá dáma, která pořídila několik úžasných fotografií. Díky korodujícímu kovu a malým světýlkům to tam vypadá skoro jako ve vesmírné lodi ze Star Treku. Sovětské raketové motory tam ještě dnes jsou. Celé místo bylo v podstatě zanecháno, tak jak bylo, a tak stačilo jen přijít a fotit. Fotografka tvrdila, že když vešla dovnitř, nebyli tam žádní stráže, takže jen skočila přes plot.

5. Ostrov North Brother

north-brother-island

 

Fotografie: Ian Ference

Malý ostrov je neobydlený. V roce 1885 byl používán jako karanténa pro nemocné lidi. Uchylovali se sem nemocní s neštovicemi a podobnými chorobami. Budovy a stavby na tomto malém ostrově ukazují, jaký může být život bez lidí. Má jedinečnou historii a nachází se tam krásné památky.

6. Loď v Austrálii

australia-boat

Fotografie: Buzzfeed

Na jižním břehu řeky Parramatta se vznáší úchvatně krásná 102 let stará loď. Je porostlá stromy a má svou důležitou historii. Dnes je také známá jako „Floating Forest“ – tedy Plovoucí les. I když se v této oblasti nachází doslova „lodní hřbitov“, protože se zde potopilo hodně lodí, většina z nich skončila rozlomená na dně. A tak tu máme tuto jednu osamělou, která je svým osaměním pro návštěvníky ještě přitažlivější. Je plně v rukou přírody, která si s ní dělá, co uzná za vhodné.

7. Rybářská chata v Německu

fishing-hut-germany

Fotografie: Buzzfeed

Postavena byla v roce 1978. Nyní je ve vlastnictví státu, který chrání jakékoliv poškození majetku národního parku, ve kterém je umístěna. Chata obklopená strmými zelenými horami je umístěna přesně tam, kde se ve vodě dokonale odráží okolní svět.

8. Po Černobylu v Ukrajině

ukraine-after-chernobyl

Fotografie: Buzzfeed

Po jaderné katastrofě v Černobylu roku 1986 bylo město Pripyat evakuováno a zůstalo opuštěno. Kdysi bývalo klidným a spokojeným městem, které si žilo svůj pohodový život. Po černobylské katastrofě se však jasně ukázalo, co může způsobit nedostatek lidské péče a co se v průběhu času změní. Život ve městě upadl, ale jedinečné scenérie, jako je ta výše, přetrvávají.

9. Chrám v Kambodži

Tento komplex byl původně hinduistickým chrámem, pak se z něj ale stal chrám buddhistický. Chodili do něj lidé, kteří chtěli mít svůj klid, a byl určen pochopitelně i náboženským účelům. Jeho jedinečnost spočívá ve stáří – byl postaven ve 12. století, a v tom, že je obklopený přírodními háji.

temple-cambodia

Fotografie: Buzzfeed

Zdroj: Teen’s Digest

Komentáře

Nahoru