Dnes vyšlo 15 článků

8 známých společností, které mají v logu skrytý význam!

8 známých společností, které mají v logu skrytý význam!

Spousta známých společností při vymýšlení svého loga nevsadila pouze na estetickou stránku, ale snažila se, aby měl tento znak firmy také nějaký hlubší smysl. Po určité době se stalo, že lidé začali vnímat jen jak logo vypadá a skrytý význam dodnes neznají. Na internetu koluje spousta konspiračních teorií o některých logách, my jsme však vybrali ty ověřené a ty, kde se význam nenašel náhodně, ale naopak byl umístěn do loga zcela záměrně.

1. AMAZON

10 Modern Logos you Didn't Know have a Hidden Meaning  0 - https://www.facebook.com/diplyofficial

Logo amerického internetového obchodu v nás nejprve vyvolává pocit, že žlutá šipka jsou smějící se ústa spokojených zákazníků. To možná ano, ale má to ještě jedno poselství. Šipka totiž směřuje od A do Z, to má naznačovat, že u nich najdeme doslova veškeré zboží.

2. TOYOTA

10 Modern Logos you Didn't Know have a Hidden Meaning  16 - https://www.facebook.com/diplyofficial

Logo se třemi kruhy známe všichni a přesto jen velmi malé procento lidí ví, co se za touto značkou skrývá. Jedná se o tři srdce, které na sobě závisejí. Srdce zákazníka, produktu a pokroku v technologii. Věděli jste to? Další si však myslí, že ve znaku je navíc schovaný samotný název japonské automobilky.

Hidden Logos 6 - https://www.facebook.com/diplyofficial

3. TOBLERONE

16 Famous Logos That Have A Hidden Message 14 - https://www.facebook.com/diplyofficial

Švýcarský výrobce čokolády vsází na svůj původ. Do svého loga nenápadně vměstnal pověstné zvíře Bernu (kde čokoláda začínala) a to sice medvěda. A to není vše – v názvu je totiž toto zakladatelské město ukryto.

16 Famous Logos That Have A Hidden Message 16 - https://www.facebook.com/diplyofficial

4. FEDEX

10 Modern Logos you Didn't Know have a Hidden Meaning  8 - https://www.facebook.com/diplyofficial

A tohle je krásný případ skrytého významu. Nejprve si určitě všimnete, že logo je rozděleno barevně na modrou až lehce fialovou barvu a na oranžovou. To se skrytým významem však vůbec nesouvisí. Tím je totiž bílá šipka mezi oranžovými písmeny E a X. Má symbolizovat výhled společnosti do budoucnosti a její pokrokové logistické služby.

5. AUDI

10 Modern Logos you Didn't Know have a Hidden Meaning  10 - https://www.facebook.com/diplyofficial

Řekli byste, že logo Audi znázorňuje čtyři kola u auta? Možná to je taky jeden z významů, ale primárně to znamená, že společnost byla založena roku 1932 spojením čtyř zakládajících společností. Každý kruh tedy zastupuje jednu z nich: DKW, Horch, Wanderer a Audi.

6. VAIO

16 Famous Logos That Have A Hidden Message 0 - https://www.facebook.com/diplyofficial

Tento obrázek už vlastně sám napovídá, co je skrytým významem loga výrobce počítačů Vaio. První dvě naznačují analog, zatímco poslední dvě digital. Ano, ani my jsme to nevěděli.

7. GOOGLE

10 Modern Logos you Didn't Know have a Hidden Meaning  15 - https://www.facebook.com/diplyofficial

Taky Vás někdy napadlo, proč je logo Googlu tak barevné a co vlastně barvy znamenají? Barvy nejsou uspořádány podle žádného pravidla a tvůrci tím chtěli naznačit, že nehrají podle pravidel a nebojí se barev (růzností).

8. BMW

Hidden Logos 1 - https://www.facebook.com/diplyofficial

Mnoho lidí si myslí, že německá automobilka BMW svým logem naznačuje modré nebe a točící se vrtuli. Třeba je tato idea taky správná, avšak logo bylo vytvořeno jako vlajka svého rodného kraje – Bavorska. Vzhledem k tomu, že nebylo povoleno užívat národní symboly v obchodní sféře v roce 1917, kdy byla značka zaregistrována, pak autoři zrcadlově přehodili na jedné půlce loga modrou za bílou a vznikl tak z toho všemi známý symbol kvalitních automobilů. 


(vlajka Bavorska)

Zdroj: art-architecture.diply.com, wikipedia.org

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru