Dnes vyšlo 15 článků

8 z 10 lidí starších 65 let vlastní mobilní telefon

8 z 10 lidí starších 65 let vlastní mobilní telefon

Senioři v Česku přicházejí mobilům na chuť

Máte stále před očima představu své babičky nebo dědy, kteří nad mobilními telefony či internetem mávnou rukou s povzdechem „To už pro mě není.“? Šetření Českého statistického úřadu možná váš pohled na věc změní. Podle něj je totiž užívání mobilu i počítače mezi staršími lidmi stále rozšířenější a populárnější.

Zatímco před deseti lety vlastnilo mobilní telefon 20% lidí nad pětašedesát, letos to už je 84%. S počátačem pracuje každý šestý člověk nad 65 let, kdežto v roce 2005 to byli pouze tři lidé ze sta. Před deseti lety internet ovládalo pouhé jedno procento seniorů, letos to je 17%.

Nejprudší nárůst pak zaznamenává ČSÚ v kategorii lidí nad 75 let, ačkoliv v této věkové kategorii stále mobil používá nejméně lidí. Ve věku mezi 16 a 44 lety mají mobil naprosto všichni. Ve věkové kategorii 45-54 let nepoužívají mobil dvě procenta populace, lidé ve věku od 55 do 64 let využívají mobil v 97% případů.

Internet nejčastěji slouží k vyhledávání informací, správě intemretového bankovnictví, komunikaci prostřednictvím emailu a sociálních sítí (což je ovšem doména především mladší části populace) a také k internetovým nákupům. Do všech těchto oblastí senioři postupně pronikají.

Zdroj: https://www.novinky.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru